שתף קטע נבחר

אולמרט: מבלי להרחיב, לישראל עוצמה אדירה

באירוע חנוכה של מפלגת קדימה בפתח תקווה, התייחס ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לאתגרי הביטחון, עם רמיזה עבה לאיראנים: "הם לא פשוטים ביום-יום, וגם אלה שבאים מרחוק. מבלי להרחיב, לישראל עוצמה אדירה"

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, נשא הערב (יום ה') נאום אופטימי במיוחד באירוע חנוכה של מפלגת קדימה בפתח תקווה: ''אנו מסיימים שנה עם הישגים גדולים. לדעתי, זו תתברר כשנה הטובה ביותר מבחינה כלכלית. היצוא של ישראל יהיה גבוה במיליארדי דולרים מאשר היבוא". הוא התייחס ל"איומים הרחוקים", רמז לאיראן, "מבלי להרחיב, לישראל עוצמה אדירה".

 

 

בנושא הכלכלי, אמר אולמרט: "נגמור עם גרעון של 0.7 אחוז. נסיים עם צמיחה גבוהה ממה שציפו טובי הכלכלנים. יהיו לנו מעל 4.6 אחוזי צמיחה. נסיים עם השקעות של מעל 20 מיליארד דולר. 'נשקיע כסף רב בפיתוח אזורים שונים בדרום ובצפון. נשקיע בביטחון וברווחה. אנו משקיעים, חפים מכל תמימות ואשליות, מאמצים כדי ליצור אופק מדיני.

 

"לא נקבל את הסטטוס קוו. נמשיך להתמודד עם אתגרי הביטחון. הם לא פשוטים ביום-יום, וגם אלה שבאים מרחוק. מבלי להרחיב, לישראל עוצמה אדירה. איננו מזלזלים באיומים, אך יחד עם הקהילה הבינלאומית אנו בונים את עוצמת ישראל".

  

המשנה לראש הממשלה, השר שמעון פרס, התייחס הערב באירוע הדלקת נרות של קדימה בפתח תקווה לאיום הקסאמים, "אני אדם מאושר, אופטימי, לא נבהל. יהיו עוד קסאמים. לא ניתן לעצור הכל בבת אחת".

 

הוא הביע אופטימיות לנוכח חוסנו הכלכלי של המשק, "'קרה לנו נס. הארץ עלתה ב-50 אחוז בהכנסותיה. אני עדיין צעיר, אך לא זוכר תקופה כזו. היום יש לנו הכנסה של 150 מיליארד דולר. הארץ צומחת. אנחנו רואים את החולשות, אבל ישראל ארץ מצטיינת. מה צריכה לעשות קדימה? היא צריכה להגיד לעם: תסתכלו קדימה. תראו ארץ צומחת, חזקה שתתגבר על כל הקשיים". 

 

פרס התייחס הבוקר בראיון ל-ynet למאמץ לבלום את ירי הקסאם. "המשך ירי הקסאם הוא עניין שלנו, אך צריך להבליג בעיקר בדיבורים. בהתחלה מדובר באש מהפה, שהופכת לאש שמופנית לעבר אנשים - כל מה שנגיד עלול לפגוע. עם זאת, בעניין המבצעי, ישראל תבחן אנליטית את האמצעים שעומדים לרשותה לעצור את האש ותעשה את הנדרש. זאת, לצד המשך פיתוח הטכנולוגיה לעצירת הקסאם בזריזות וביעילות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב קלדרון
אהוד אולמרט
צילום: ניב קלדרון
צילום: ניב קלדרון
שמעון פרס
צילום: ניב קלדרון
מומלצים