שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  בריחת סלע: מפקד משטרת תל-אביב יוצא נקי

  מפכ"ל המשטרה, משה קראדי, החליט שלא לנקוט בצעדים נגד מפקד מחוז תל-אביב, ניצב דוד צור, בפרשת בריחתו של האנס בני סלע. קראדי קיבל את המלצות צוותי הבדיקה, והורה להעביר מתפקידם את ראש ענף סיור במחוז תל-אביב, סגן-ניצב עופר שוסטר, ומפקד בית המעצר אבו כביר, סגן-ניצב יוסף קריספין

  מפכ"ל המשטרה, משה קראדי, החליט היום (ה') שלא לנקוט בצעדים נגד מפקד מחוז תל-אביב, ניצב דוד צור, בפרשת בריחתו של האנס הסדרתי, בני סלע. קראדי קיבל את המלצת  צוותי הבדיקה שמינה בעקבות ועדת ירון, והורה להעביר מתפקידם שני קצינים: ראש ענף סיור במחוז תל-אביב, סגן-ניצב עופר שוסטר, ומפקד בית המעצר אבו כביר, סגן-ניצב יוסף קריספין.

     

  רב-ניצב קראדי קיים במהלך היום סידרת דיונים בהם הוצגו לו ממצאי עבודות הצוותים אותם מינה. לאחר שקיבל סקירה אודות הממצאים, קיבל מפכ"ל המשטרה את ההחלטות הבאות:

   

  • מפקד בית המעצר אבו כביר, סגן-ניצב יוסף קריספין, יועמד לדין בפני דן יחיד ויועבר מתפקידו לאלתר.
  • ראש ענף סיור מחוז תל-אביב, סגן-ניצב עופר שוסטר , יועמד לדין בפני דן יחיד ויועבר מתפקידו.
  • שוטרי הליווי שהעבירו את בני סלע - רס"ב חיים תירים ורס"ב איסק בוטריאשווילי - יועמדו למשפט בבית דין משמעתי של המשטרה, יפסיקו לבצע את עבודתם לאלתר ובסיום הדיון המשפטי יישקל המשך שירותם במשטרה. 
  • זקיף בחצר הליווי של בית המשפט המחוזי, רס"ב שלמה לב, יקבל הערת מפקד מסגן מפקד מחוז תל-אביב.
  • ראש משמרת ביחידת הליווי יועמד לדין משמעתי בפני דן יחיד, רס"מ יוסף יעקב. יועבר מתפקידו ולא ימלא בעתיד תפקיד פיקודי במשטרה.
  • מפקד יחידת הליווי, רב-פקד שי ג'רסי, יקבל הערת מפקד מסגן מפקד מחוז תל-אביב.
  • קצין אגף המבצעים במחוז תל-אביב, ניצב-משנה יעקב איש ימיני, יקבל הערת מפקד ממפכ"ל המשטרה.

    

  לגביי מפקד מחוז תל אביב ניצב דוד צור - מפכ"ל המשטרה שוחח עמו, הסב את תשומת לבו לאחריותו הכוללת לכל הפעילות המתבצעת במחוז תל-אביב. יחד עם זאת הודיע לו כי גם הוועדה וגם המפכ"ל לא מצאו שהוא נושא באחריות אישית לאירוע הבריחה ולכן החליט המפכ"ל שלא לנקוט כנגדו בצעד מנהלי או משמעתי.

   

  התחקיר המשטרתי בחן היבטים מבצעיים ואישיים

  מפכ"ל המשטרה מינה ארבעה צוותי בדיקה בעקבות בריחתו של סלע. צוות ראשון, שבראשו עמד ראש אגף המבצעים במשטרה, ניצב ברטי אוחיון, בחן את ההיבטים של כל יחידות הליווי המחוזיות, המרחביות ובתי המעצר במשטרה במטרה לאתר בעיות ופערים. כמו כן, הצוות עסק בבחינת מתן מענה לכל ההמלצות המערכתיות של ועדת ירון, תוך כדי שיתוף פעולה עם גורמים בשירות בתי הסוהר.

   

  צוות שני, שבראשו עמד ראש אגף תכנון במשטרה, ניצב דוד קראוזה, התחיל במשא ומתן מול שירות בתי הסוהר להעברת מערך הליווי והכליאה, על בסיס עבודת המטה שנערכה ואושרה על ידי המפכ"ל. צוות שלישי, שבראשו עמד ראש אגף משאבי אנוש במשטרה, ניצב גבי גל, בחן את סוגיית האחריות הפיקודית והאישית של כל אחד מהקצינים והשוטרים שוועדת ירון ייחסה להם קשר לכשלים.

   

  בנוסף, החליט המפכ"ל לקיים תחקיר מבצעי כולל, בראשותו של ניצב אהרון פרנקו, שייבחן את ההיבטים המודיעיניים, החקירתיים, המבצעיים והתקשורתיים של כל אחת מיחידות המשטרה ואגפיה שהשתתפו במבצע לכידתו של בני סלע מאז שברח ועד לתפיסתו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל יוחנן
  קראדי. החליט לא לנקוט בצעדים
  צילום: גיל יוחנן
  צילום: טל כהן
  דוד צור. יצא נקי
  צילום: טל כהן
  מומלצים