שתף קטע נבחר

סקר: לברק יש עוד הרבה "עבודה"

סקר "ידיעות אחרונות" ומכון דחף בהנהלת ד"ר מינה צמח מגלה: עמי איילון מוביל בהתמודדות על ראשות העבודה, ברק בפער גדול מאחוריו ועמיר פרץ במקום האחרון. 67 אחוז מהציבור תומך במשא ומתן עם סוריה, אבל 66 אחוז לא רוצים להחזיר את הגולן במסגרת הסכם שלום

מקורביו של אהוד ברק אומרים כי קיימת סבירות גבוהה שהוא יצטרף להתמודדות על ראשות מפלגת העבודה, אולם סקר "ידיעות אחרונות" ומכון דחף בהנהלת ד"ר מינה צמח, מגלה כי לא צפויים לו חיים קלים בדרך לכיסא היושב ראש. 

 

על פי הסקר, שהתפרסם היום (ו') במוסף לשבת, עמי איילון מקדים את ברק בקרב על ראשות העבודה. בתשובה לשאלה "מי הכי מתאים לעמוד בראש מפלגת העבודה" ענו 36 אחוז מקרב מצביעי העבודה כי איילון הוא המתאים ביותר. במקום השני נמצא ברק עם 23 אחוז. אופיר פינס במקום השלישי עם 16 אחוז, אחריו דני יתום עם 11 אחוז. יושב ראש המפלגה עמיר פרץ מדורג חמישי עם שישה אחוזים. שמונה אחוזים מהנשאלים אמרו שאיש מבין המוזכרים לא מתאים.


 

הסקר בדק גם מדגם מייצג של האוכלוסיה בשאלה "אילו התקיימו היום הבחירות לכנסת, עבור איזו רשימה היית מצביע?", ובחן מי המועמד שמשיג עבור העבודה את התוצאות הטובות ביותר. על פי הסקר, בכל מקרה הליכוד הוא שיזכה בבחירות.

 

עם איילון בראשות העבודה, הליכוד גורף 28 מנדטים, העבודה 23 וקדימה 13. כאשר פינס בראשות העבודה, הליכוד גורף 26 מנדטים, העבודה 21 וקדימה 18. כאשר ברק בראשות העבודה, הליכוד מנצח עם 30 מנדטים, העבודה זוכה ל-20 וקדימה אוספת 16. עם פרץ בראשות העבודה, הליכוד מנצח שוב עם 32 מנדטים, קדימה עוברת למקום השני עם 18 מנדטים והעבודה נותרת מאחור עם 12 בלבד.

 

כן למו"מ, לא לגולן

הסקר בחן גם את אחת השאלות הבוערות שעל הפרק בימים אלה - האם ישראל צריכה להיכנס למשא ומתן עם סוריה? 67 אחוז השיבו בחיוב לעומת 32 שהשיבו בשלילה.

 

המשיבים נשאלו גם האם במסגרת הסכם שלום אמיתי צריכה ישראל להחזיר את רמת הגולן לסורים? 66 אחוז מתנגדים להחזרת הגולן ואילו 33 סבורים כי יש להחזיר את הגולן במסגרת הסכם שלום.

 

בראיון ל-ynet אמר אתמול המשנה לראש הממשלה, שמעון פרס, כי האיתותים המגיעים מסוריה מתעתעים, ושהנשיא הסורי אסד רוצה למעשה לנהל משא ומתן עם ארצות הברית. "ארבע פעמים הצענו לסורים שלום, כולל ירידה מרמת הגולן, וארבע פעמים זה לא קרה. נכון שזה היה בימי אביו, חאפז, אבל עכשיו חובת ההוכחה עליו", דברי פרס.

 

השבוע דווח על איגרת שנשלחה כביכול מאסד לראש הממשלה אהוד אולמרט, אולם הדיווח הוכחש גם בירושלים וגם בדמשק. אולמרט, שנדרש שוב ושוב לשאלת האיתותים מדמשק אמר כי קשה להתייחס ברצינות להצהרות השלום שמגיעות מצפון. "סוריה ממשיכה לתמוך בטרור בעיראק, משתפת פעולה עם נשיא איראן ועושה כל מאמץ להפיל את ממשלת סניורה. אנחנו רוצים לעשות שלום עם כל מדינה, שלום אנחנו רוצים - אבל העמדת פנים איננו מוכנים לקבל".

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב קלדרון
יש עוד דרך.
צילום: ניב קלדרון
צילום: ניב קלדרון
בראש, בינתיים. איילון
צילום: ניב קלדרון
מומלצים