שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  חיפה כימיקלים: הופכים מזהם למשאב

  מפעל חיפה כימיקלים הקים בהשקעה של 4 מיליון שקל מערכת לטיפול בפליטת תחמוצות חנקן ועומד בדרישות המשרד להגנת הסביבה

  מפעל חיפה כימיקלים, שנמצא בגדה הצפונית של נחל הקישון והמייצר דשנים לחקלאות, מקים בימים אלה מתקן לצמצום פליטות תחמוצת החנקן בהשקעה של כ-4 מיליון שקל.

   

  מדובר במערכת ייחודית המטפלת בהמרת פליטות תחמוצת החנקן למוצר המיוצר במתקן, חומצה חנקתית. למערכת יתרון אקולוגי בו המזהם הופך למשאב, לעומת המערכות האחרות שרק מפרקות את המזהם למרכיבים לא מזהמים.

   

  סמנכ"ל טכני בחיפה כימיקלים, עמי אלכסנדרון, מסר כי השיטה שפותחה על ידי חיפה כימיקלים הומלצה במסמך שיצא בימים אלה מטעם מוסדות האיחוד האירופי
  לטכנולוגיות ה-BAT (Best Available Technique) בתעשיית הדשנים, ובכך מציבה את חיפה כימיקלים בשורה הראשונה של המפתחות הטכנולוגיות לשיפור איכות הסביבה.

   

  יו"ר חיפה כימיקלים, אבי פילוסוף: "חיפה כימיקלים הופך בכך לגורם הראשון בישראל שעומד בדרישות התקן לצמצום פליטות גזים (TA LUFT 2002), שנקבעו על ידי המשרד להגנת הסביבה. בכך הקדים המפעל אף מפעלים רבים באירופה. התקנת מערכת זו, היא רק אחד מהצעדים בהם נוקט חיפה כימיקלים להורדת הפליטות. חיפה כימיקלים השקיע בשנה האחרונה כ-7 מיליון שקל במתקני הייצור לצורך הורדת פליטות, ונמשיך להשקיע כסף ומאמצים כדי לקדם את נושאי איכות הסביבה".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים