שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  כרמי גילון התפטר מראשות מבשרת ציון
  ראש השב"כ לשעבר התפטר מתפקידו, לאחר שסירב למנות חשב ממונה למועצה, "מדובר בעיקור תפקידי כראש המועצה מכל תוכן". משרד הפנים: מינוי החשב נועד לסייע ליישוב

  ראש השב"כ לשעבר, כרמי גילון, התפטר היום (ד') מראשות מועצת מבשרת ציון, לאחר שלוש שנים בתפקיד. לדברי מקורביו, הסיבה להתפטרות היא החלטת משרד הפנים למנות למועצה חשב מלווה בשל חריגות בתקציב וכשלון תוכנית ההבראה.

   

  בהודעת ההתפטרות ששלח גילון לשר הפנים, רוני בר-און, הוא כתב: "הנני רואה בהחלטת משרד הפנים למנות חשב מלווה למועצה הבעת אי-אמון בי ובתפקודי. משמעות הדבר מבחינתי היא הפרדה בלתי אפשרית בין אחריות לסמכות ועיקור תפקידי כראש המועצה מכל תוכן".

   

  גילון כתב עוד כי הגרעונות לפני שנבחר היו גדולים בהרבה. לדבריו, החריגות התקציביות הנוכחיות ביישוב נובעות מהשקעות נרחבות שביצע בתחום החינוך והרווחה, ומהעובדה שביישוב אין אזור תעשייה.

   

  "אינני מתחמק ולא התחמקתי מאחריות להגעה לאיזון תקציבי ופעלתי רבות בנושא", חתם גילון את מכתבו לשר הפנים. "במבשרת ציון לא בוזבזו כספים על מקסמי שווא. למרות הקשיים המרובים הייתי והנני מוכן להמשיך ולשאת בנטל, אך תפיסת עולמי אינה מקבלת מצב שבו האחריות מופרדת מהסמכות. תפקידי לשרת בדרך הטובה ביותר את הציבור שבחר בי, דרך זו אינה מבוססת אך ורק על הגעה לאיזון תקציבי".

   

  ממשרד הפנים נמסר בתגובה: "כל ראש מועצה מחויב בראש ובראשונה לעמוד במסגרת התקציב. חריגה מהמסגרת משמעה - חיוב אזרחי המדינה לשלם מכספי מסיהם בעבור אותם שירותים נרחבים שקיבלו תושבי מבשרת ציון. לא מתקבל על הדעת כי כל ראש מועצה יחליט על דעת עצמו להוציא כספים בהיעדר מקורות מימון ואחר כך ידרוש כיסוי גרעונותיו מכספי מדינה. כמו כן, העובדה כי הכספים הופנו לטובת נושאים חשובים אינה רלוונטית לדיון. מינוי החשב נועד לסייע לרשות לעמוד ביעדיה ולמנוע הוצאות מיותרות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים