שתף קטע נבחר

מופז: הניסיון לבטל שלבים בהליך המדיני מסוכן

בשיחה עם תלמידים בהוד השרון התייחס שר התחבורה להצעות לבני, ולקיצור תהליכים מול הפלסטינים: "מפת הדרכים היא עדיין התוכנית הרשמית של ישראל". הוא המליץ להמתין לקבלת כל תחקירי המלחמה ולא לשפוט את הרמטכ"ל לפני כן

"העמדה הרשמית של מדינת ישראל והתוכנית שקיימת היום היא מפת הדרכים, שמדברת על שלביות עם הפלסטינים. כל ניסיון לעקוף זאת ולקפוץ לשלבים מתקדמים, יהווה פגיעה בביטחון הלאומי של ישראל, בביטחון אזרחיה והיא עלולה להביא את ישראל למבוי סתום לשנים ארוכות". כך אמר הבוקר (יום ו') שר התחבורה שאול מופז, בשיחה שקיים עם תלמידי תיכון "הדרים" בהוד השרון.

 

מופז אמנם לא נקב בשמה של שרת החוץ ציפי לבני, שהציעה תוכנית מדינית אחרת, אך הבהיר כי יש להיצמד אך ורק למפת הדרכים: תחילה לדרוש את הפסקת הטרור ורק לאחר מכן לדון בנושא מדינה פלסטינית בגבולות זמניים. "זו היתה גם העמדה הנחרצת של הממשלה הקודמת וכל מהלך אחר יהיה בגדר מהלך בלתי אחראי, לא שקול, שיביא לסדק באינטרסים הלאומיים והביטחוניים של ישראל. הוא אף עלול להתפרש כחולשה של ישראל מול מדינות אחרות", אמר השר.

 

מופז התייחס ארוכות לנושאים שבטיפול משרדו: הבטיחות בדרכים, התשתיות בכבישים, לימודי הנהיגה, הטיפול בעברייני תנועה, החשיבות והמודעות של כל נהג לדרך בה הוא נוהג. אך כשנשאל על ידי אחד התלמידים בנושא המדיני, הדגיש שאין כל סיבה להתקדם במו"מ עמם טרם הפסקת הטרור.

 

בשיחה עם כתבים התייחס השר גם לשחרור אסירים פלסטינים, ושלל את הרעיון, כל עוד "לא נדע מה לוח הזמנים ומתי יוחזר החייל גלעד שליט".

 

לגבי ירי רקטות הקסאם הביע מופז עמדה קיצונית אף יותר מזו של ראש הממשלה ושר הביטחון. "המדיניות נגד הקסאם צריכה להיות נחרצת וחד משמעית, לא רק נגד אלה שמניחים את המשגרים ומפעילים אותם, אלא נגד כל שרשרת הפעילים, בדגש על המנהיגים. הפעילות חייבת להיות נחושה, נחרצת ונמשכת כי כך, בסיכומו של דבר, היא תביא לתוצאות".

 

מופז נותן גב לרמטכ"ל בהתייחס לתחקירים שמנהל צה"ל בעקבות המלחמה בלבנון. לדבריו, בשלב זה אין כל צורך לזעזע את המערכת. "יש מערכת תחקירים מקיפה, ועדת וינוגרד שמונתה על ידי הממשלה פועלת. יש להמתין בסבלנות עד שכל התחקירים ימוצו ולא לקבל שום מסקנות חפוזות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מופז בבית הספר
צילום: עופר עמרם
מומלצים