שתף קטע נבחר

פרס: סדאם חוסיין הזמין את סופו

המשנה לראש הממשלה מצדיק את ההוצאה להורג: "סדאם היה רודן שהיה אחראי לשלוש מלחמות והוא היווה סכנת נפשות לשלום העולם". השר אלי ישי: "כן יאבדו כל אויבייך ישראל". שר הקליטה בוים: "כל כלב יבוא יומו"

"כן יאבדו כל אויביך ישראל", כך אמר היום (א') סגן ראש הממשלה ושר התמ"ת אלי ישי בכניסתו לישיבת הממשלה על הוצאתו להורג אתמול של הרודן סדאם חוסיין בעיראק. ישי הוסיף: "זה היה סוף ברור וצפוי. אני מברך על המאבק האמריקני בעיראק של ידידתנו המבקשת לעשות סדר בעולם".

 

 

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בחר שלא התייחס בדבריו בפתח ישיבת הממשלה להוצאתו להורג של סדאם חוסיין. גם אתמול סירבו בלשכתו להתייחס לתלייתו של הרודן העיראקי. לעומת זאת, ראש הממשלה בחר להספיד את שוער נבחרת ישראל לשעבר יעקב חודורוב, שנפטר היום: "חודורוב היה השוער הראשון של נבחרת ישראל, גיבור נעורינו, הממשלה אבלה על מותו". כמו כן, הספיד אולמרט את נשיא ארצות הברית, ג'רלד פורד, שמת בסוף השבוע, ומסר את תנחומיו לעם האמריקני.

 

המשנה לראש הממשלה, שמעון פרס, אמר בכניסתו לישיבת הממשלה שאחרי היטלר, היה צפוי גם סופו של סדאם חוסיין, שהיה סכנת נפשות למזרח התיכון וסכנת נפשות לשלום העולם כולו. "הוא היה רודן שהיה אחראי לשלוש מלחמות, היה אחראי לחיסול מאות אלפים ומותם של יותר ממיליון איש. הוא היה אחראי לרבבות קורבנות גם בקרב עמו שלו, כולל הרס והרג חפים מפשע, היתה חובה היסטורית לשים קץ לרודנות הזאת, הוא עצמו הזמין את סופו", אמר פרס. 

 

גם על פי שר הקליטה, זאב בוים, אין לבכות על לכתו של סדאם חוסיין. לדבריו, "ידו היתה בפיתוח נשק המוני נגד ישראל, עידוד טרור המתאבדים והלהטת הפלסטינים נגדנו. הוא היווה חוליה מרכזית בציר נגד ישראל ונגד שכמותו יש מקום להשתמש בביטוי העממי: כל כלב יבוא יומו".

 

יו"ר ועדת חוץ ובטחון, צחי הנגבי, אשר השתתף בישיבת שרינו של קדימה שקדמה לישיבת הממשלה אמר עם צאתו כי "מותו של סדאם חוסיין הוא מסר לרודנים בכל העולם, שיהדהד עד לטהראן שבאיראן".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. לא מתייחס
צילום: גיל יוחנן
פרס הבוקר. סכנת נפשות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים