שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  תביעה: שב"ס ביטל העסקת עובדת עקב הריון

  בתביעה שהוגשה הבוקר לבית הדין לעבודה בחיפה נטען כי השב"ס ביטל העסקה צפויה של עובדת לאחר שגילתה כי היא בהריון. התובעת מבקשת מבית המשפט לפסוק לה פיצויים בשיעור של למעלה מ- 200 אלף שקל

  שירות בתי הסוהר הפלה מועמדת שהתקבלה לעבודה, וביטל את העסקתה לאחר גילוי דבר הריונה. כך נטען בכתב תביעה שהוגש הבוקר (ג') לבית הדין האזורי לעבודה בחיפה נגד שירות בתי הסוהר והעומד בראשו, רב גונדר יעקב גנות.

   

  בכתב התביעה טוענת התובעת כי קבלתה לעבודה בכלא כרמל בוטלה מיד לאחר שהודיעה כי היא נמצאת בחודש השני להריונה, למרות שלא היתה לה כל חובה חוקית לעשות כן. 

   

  לטענת התובעת, ביטול העסקתה הצפויה לאחר שהתפטרה מעבודתה הקודמת גרמו לה סבל רב, עגמת נפש ומצוקה נפשית וכלכלית, וזאת בתקופה קשה ורגישה ממילא. התובעת מעריכה את נזקיה במעל 200 אלף שקל.

   

  התובעת, באמצעות עו"ד אודליה לוי- אטינגר ועו"ד דנה דרור, טוענת כי בחודש אפריל 2006 הציגה את מועמדותה לתפקיד עובדת סוציאלית בכלא כרמל

  שבעתלית, התקבלה לעבודה ונמסר לה כי תחל בעבודה לקראת קיץ 2006. בעקבות קבלתה לעבודה, התפטרה התובעת מעבודתה הקודמת.

   

  בסמוך לפני תחילת העבודה נודע לתובעת כי היא מצויה בחודש השני להריונה והיא פנתה לאחראית תחום העובדים הסוציאליים בכלא והודיעה על ההריון. לטענתה נאמר לה מייד כי הנושא "בעייתי מאד", לאור העובדה כי שתי עובדות סוציאליות נוספות בכלא כרמל הינן בהריון. ולפיכך יהיה צורך לשקול מחדש את קבלתה לתפקיד המיועד.

   

  באוקטובר 2006 קיבלה התובעת מכתב בו נמסר לה כי לא תחל בעבודתה, וזאת רק לאחר מכתבים רבים ופניות של התובעת אל לשכת הגיוס של השב"ס ואל נציב השב"ס, פניות שלא נענו. התובעת מבקשת מבית המשפט לראות במכתב זה מכתב פיטורין.

   

  התובעת טוענת שהשב"ס הפלה אותה לרעה בשל הריונה, וכי העסקתה בשב"ס בוטלה אך ורק משיקולי אפליה, שכן היא נמצאה מתאימה לתפקיד לאחר הליך מיון ארוך, וכבר נקבע מועד לתחילת עבודתה בפועל בתפקיד ספציפי. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  השב"ס הפלה עובדת בהריון
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  מומלצים