שתף קטע נבחר

הוצא צו איסור פרסום שני על הרצח בקצרין

שופט שלום בעכו נעתר לבקשת המשטרה והוציא צו האוסר פרסום על כל פרט מפרטי החקירה - ראיות חדשות, חשודים, או עדים. עוד כתב: "מתן צו כמבוקש לא ימנע ביקורת ציבורית ואחרת, אם תהיה מוצדקת, עם ביטולו". משפחת ראדה: "אנחנו צועקים שלא יפסיקו לבדוק כיוונים נוספים"

משטרת מרחב הגליל ביקשה אחר הצהריים (יום ג') צו איסור פרסום גורף בפרשת חקירת הילדה תאיר ראדה - ונענתה. השופט רחמים ששון צמח, מבית משפט השלום בעכו, הוציא צו איסור פרסום על הפרשה.

 

הצו אוסר "פרסום כל מידע, ראיה חדשה, זהות של חשודים, עדים או כל דבר אחר שקשור לפרשה, בין שכבר נדון בתקשורת ובין אם לאו".  

 

השופט צמח כתב כי "פרסום ממצאי החקירה לפרטי פרטים באמצעי התקשורת, פוגם ופוגע בחקירה עצמה, ואף עלול להכשילה. אירוע טראגי זה מחייב מתן קדימות לקיום חקירה בלתי מופרעת שאינה עומדת תחת עינו הפקוחה של הציבור בזמן אמת תוך חשיפת פרטי חקירה בפני עדים שטרם נחקרו. הפרסום עלול להשפיע על עדותם בהתאם להנחות ולרוח הנושבת ממנו.

 

"הטלת איפול על החקירה מכאן ולהבא אינה בבחינת סגירת דלתות האורווה לאחר שהסוסים ברחו, אלא צורך חיוני הדרוש למניעת שיבוש החקירה ופגיעה בה. שקלתי גם את עניין השקיפות ואת זכות הציבור לדעת והגעתי למסקנה כי מתן צו כמבוקש לא ימנע ביקורת ציבורית ואחרת, אם תהיה מוצדקת, עם ביטול צו זה", סיכם.

 

בביתם בקצרין, ממשיכים אילנה ושמואל ראדה לטעון כי העצור הקיים בידי המשטרה אינו בוודאות רוצח בתם, וייתכן שהרוצח האמיתי מסתובב חופשי. שמואל ראדה אמר ל-ynet כי "עצוב שהמשטרה לא מוכנה לתת את האפשרות לאיש מקצוע חיצוני להיכנס לחקירה. אנחנו צועקים מאז אותה מסיבת עיתונאים שלא יפסיקו לבדוק כיוונים נוספים".

 

עוד אמר ראדה כי שמע במהלך הימים האחרונים את טענות בני הנוער בגולן על הכפשת שמם. "אני לא מפנה אצבע מאשימה לכל ילדי קצרין והגולן, אלא מנסה לבקש מהמשטרה לחקור מספר כיוונים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
תאיר ראדה
צילום: אביהו שפירא
מומלצים