שתף קטע נבחר

הפרקליטות: יש להעניש קבוצות על גזענות האוהדים

המשנה לפרקליט המדינה ביקש מההתאחדות לכדורגל להחמיר את הענישה נגד מועדונים שאוהדיהם יקראו קריאות גזעניות והציע אף להפחית להן נקודות. המחלקה המשפטית בהתאחדות: "זה נושא חשוב מאוד מבחינתנו"

הבוקר (ד') שלחה פרקליטות המדינה מכתב ליו"ר ההתאחדות לכדורגל איצ'ה מנחם, בו היא מבקשת להחמיר את הענישה נגד קבוצות שאוהדיהן יקראו קריאות גזעניות, עד כדי הפחתת נקודות ליגה. הבקשה הוגשה על ידי המשנה לפרקליט המדינה עו"ד שי ניצן.

 

בהתאחדות כבר החלו בטיפול בנושא לפני כשלוש שנים, כשהזרז לכך היו המשחקים הטעונים בין בית"ר ירושלים לבני סכנין וקריאות גזעניות נוספות כנגד כדורגלנים ערבים במגרשי הכדורגל. במקביל לפגישות העבודה עם המשנה ליועץ המשפטי שי ניצן הגיעו גם הנחיות בנושא מאופ"א ותיקונים בחוק שהועלו על ידי ח"כ אבשלום וילן.


עוד מפגש טעון בדוחא, בשנה שעברה (צילום: יועד כהן)

 

רותם קמר, ממלא מקום היועץ המשפטי בהתאחדות, אמר ל-ynet: "זה נושא חשוב מאוד מבחינתנו, שכבר נמצא לקראת ניסוח סופי בתקנון. היו מספר קבוצות דיון במהלך השנה האחרונה. גם ועדת התקנון התכנסה ובשבועות הקרובים זה יבוא לאישור ההנהלה. מדובר שם על תיקון וכמובן גם על עונש מינימום לקבוצות".

 

אגב, בתיקון לחוק שביצע ח"כ וילן לפני כשנתיים, ישנה התייחסות לעבריין שמבצע את העבירה ולא לקבוצה אותה הוא אוהד. שם נאמר כי הקורא קריאות גזעניות במהלך אירוע ספורט דינו מאסר שנה. הסעיף הצטרף בזמנו לתיקונים נוספים, לפיהן יורחק אדם המתפרע או נוהג באלימות במגרשים לשלוש עונות, ואוהד המכניס אמצעים אסורים לאירועי ספורט ניתן יהיה לאסור אותו לתקופה של שנתיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
בית"ר - סכנין. היוזמה הגיעה משם
צילום: אלי אלגרט
מומלצים