שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  איבון רוזנשטיין: חולמת להחזיר את זאב בתשובה
  1,200 נשים התקבצו בבית הכנסת הגדול בירושלים כדי לשמוע מאיבון רוזנשטיין, כיצד להתמודד עם קשיים בחיי הנישואים ולכבד את הבעל. על זאב, הכלוא בארה"ב, היא אומרת: "אני מדברת איתו שלוש פעמים בשבוע, שלחתי לו תפילין וציצית ואני מקווה שבעוד שבועיים הוא יחזור לישראל, למרות שעסקת הטיעון לא סגורה. בשבילי הוא צדיק"
  "אני אשתו של זאב רוזנשיין הנחשב לעבריין מספר אחת במדינת ישראל, אבל בשבילי הוא הרבי שלי, הצדיק שלי, התיקון שלי בעולם הזה". לא פחות מ-1,200 נשים חרדיות הצטופפו בצהריים (יום ד') בבית הכנסת הגדול בירושלים, כדי לשמוע את איבון רוזנשטיין, אשתו של יעד המודיעין מספר 1 של המשטרה בשנים האחרונות, מרצה בנושא: "איך להתמודד עם קשיים בחיי הנישואים". באופן טבעי, סיפקה המרצה דוגמאות רבות מחיי הנישואין שלה עם בעלה החילוני. 

   

  "המסר שלי הוא קודם כל לחיות באמונה שהקדוש ברוך הוא, כל מה שהוא עושה, עושה לטובה", אמרה רוזנשטיין בשיחה עם ynet לפני ההרצאה ושלחה רמז בנוגע לעתיד בעלה שכלוא כעת בבית הסוהר הפדרלי בארצות הברית. "אני מדברת איתו שלוש פעמים בשבוע. הוא מחזק אותנו ואנחנו מחזקים אותו. שלחתי לו סידור, תפילין וציצית. זה מה שהוא ביקש. זה גם כל מה שאפשר להכניס לבית הסוהר הפדראלי שם. לפני שבועיים זכיתי לתרום ספר תורה לכבוד בעלי. אני מקווה שבעזרת השם שעוד שבועיים הוא יגיע לארץ וירים את ספר התורה הזה".    באו להקשיב. נשים בכנס בירושלים (צילום: גיל יוחנן)


  לדברי רוזנשטיין, בינתיים לא נרקמה שום עסקת טיעון בעניינו של בעלה. "שום דבר עוד לא סופי. אנחנו עוד מדברים על זה, מה שהוא יחליט - אני איתו ביחד. מה שטוב לו, טוב לי". לדבריה, עורכי הדין של בעלה מאמינים כי ירצה את עונשו בבית סוהר בישראל. "כך או כך", היא אומרת, "יש לו אישה ושישה ילדים. הוא חזק שחבל על הזמן".

   

  רוזנשטיין סיפרה בכנס את סיפורה האישי, בין היתר על חזרתה בתשובה לפני 18 שנה. "עדיין החלום שלי הוא להחזיר את בעלי בתשובה", גילתה. לדבריה, לגדל ילדים ברוח חרדית עם בעל חילוני זאת משימה לא פשוטה. "עשיתי הרבה מלחמות ואני ממשיכה לעשות. מלחמות עם הילדים, עם הבעל. פשוט לא להישבר. אבל בעלי הוא שומר שבת, מניח תפילין. בשבילי הוא צדיק".

   

  הכנס אותו הנחתה רוזנשטיין נערך ביוזמת שמואל בן עטר, איש הרדיו החרדי "כל האמת" – סוג של יוסי סיאס של המגזר החרדי. רוזנשטיין, לדבריה, הצליחה עד כה להניא 60 זוגות מגירושין. "להשאיר זוגות יחד, בשבילי זה עולם ומלואו. בהרצאות אני מסבירה איך לכבד בעל, מה הוא בעל ומה הוא התיקון של כל בן אדם בעולם הזה".

   

  בן עטר התרגש מהמעמד. הוא הסביר מדוע הביא דווקא את האישה הזאת, להרצות כדמות חינוכית ומסייעת: "היא אישה שחזרה בתשובה והיא דוגמה למופת, איך שיש לה שישה ילדים שכולם חזרו בתשובה. היא מסבירה יפה מאוד לבני זוג איך להתמודד אחד עם השני והיא גם מומחית לייעוץ לזוגות מעורבים של דתיים וחילונים. עובדה, שאפשר לחיות יחד".

   

  בן עטר, שהרדיו שהוא משדר בו אינו חוקי, אומר כי מה ש"כל האמת" משדר, זו הסיבה להכשיר את ערוצי הקודש. הנשים כאן לא צופות לא בערוץ 2 ולא שומעות רשת ג'. רק דברי תורה, חינוך ופיוט.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עבורי הוא צדיק. איוון רוזנשטיין
  צילום: גיל יוחנן
  שלחה תפילין. מתקן המעצר הפדראלי בפלורידה
  צילום: משה ימין
  צילום: ירון ברנר
  בקרוב בכלא ישראלי? זאב רוזנשטיין
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים