שתף קטע נבחר

אילן בכר: "לא קרה דבר אם יוצאים אחרי משחק"

מגן הכח ר"ג, לא מבין את ההחלטה לשחררו בגלל שבילה לאחר ההפסד לבית"ר: "אם הייתי יוצא לפני משחק הייתי תולה את הנעליים". היו"ר פוזמנטיר מכחיש אפשרות לשינוי בצוות המקצועי: "הג'וב של מלמיליאן בטוח יותר מכל מאמן אחר, אני יודע שנישאר בליגה"

הרוחות בהכח עמידר רמת גן סערו אחרי ההפסד הביתי אמש לבית"ר ירושלים 2:0. מאמן הסגולים, אורי מלמיליאן, אף תקף את שחקניו ואמר: "השחקנים ביישו את מקצוע הכדורגל". פחות מ-24 שעות חלפו מאז המשחק והיום (ב') כבר החלו הזעזועים, עם שחרורו של אילן בכר מהקבוצה.

 

ראשי הכח גילו כי בכר, שהחל את העונה כמגן ובתקופה האחרונה עבר לשחק כחלוץ, בילה עד מאוחר לאחר המשחק וההנהלה החליטה לשחרר את השחקן מהקבוצה. 

 

בכר, בצוותא עם סוכנו רונן קצב, נפגשו אחר הצהריים עם מנכ"ל הקבוצה עודד נחמני, שם התבשר המגן על ההחלטה. בצאתו מהפגישה אמר אילן בכר ל-ynet: "כל מה שקרה איתי ממש לא מכובד, אבל קיבלתי את ההודעה ואני הולך עם ראש זקוף. אני לא יכול להגיד שאני גאה במה שעשיתי, אבל אין לי על מה להתנצל. מי שמכיר אותי יודע שאני מקצוען ותמיד הייתי מקצוען". 
 

"בארץ לא מבינים שאין קשר בין יציאה לבין היכולת המקצועית"

בכר המשיך: "לא קרה כלום אם יוצאים אחרי משחק, כשלמחרת אין אימון. זה מקובל באירופה, אבל פה בארץ לא מסוגלים להבין שאין קשר בין יציאה לבין היכולת המקצועית. אם זה היה לפני משחק, אז כבר הייתי תולה את הנעליים. מגיל 7 אני משחק ומכבד את המקצוע ואף אחד לא יכול להגיד שהלכתי לחגוג את ההפסד שלנו".

 

המגן, שנמצא בתהליך של שיפור במשחקים האחרונים, התקשה לעכל את ההחלטה: "כל הסיפור הוא מוזר. יכול להיות שבגלל שיש להם אפשרות לחתוך לי את החוזה בינואר, אז הם חיפשו דרך לעשות את זה. מי שראה אותי ראה שאני חוזר לכושר שלי. מי שראה את המשחק אתמול ראה כמה אכפת לי וזה התבטא באגרסיביות שהפגנתי. אבל יש אנשים שמחליטים מה שרוצים ואני אמשיך בדרך שלי".


בכר מול אמסלם: מי שראה את המשחק ראה שאיכפת לי (צילום: אלי אלגרט)

 

ומה לגבי העתיד? "אי אפשר לדעת, אבל אני רק יכול להגיד שבשבועות האחרונים אני ממשיך לקבל פידבקים מאנשים ומרגיש טוב עם זה", אמר בכר. "מאוד לא ברור לי כל הסיפור הזה. יכולתי לתרום להכח מהנסיון שלי, ואם הקבוצה מחפשת מישהו שיעזור לה להישאר בליגה אז הייתי יכול לעשות את זה. כל השחקנים מעריכים אותי ואוהבים אותי כאן. אולי זה קצת יפריע, אבל אם בהכח חושבים שזו הדרך לעשות דברים על מנת להישאר בליגה, שיהיה להם בהצלחה. יש לי לא מעט לחשוב".

 

יו"ר הכח: "אני לא עצמתי עין אחרי ההפסד"

המנכ"ל עודד נחמני הביא את גרסתו: "להחלטה אין קשר למצב של הקבוצה ולרצון לזעזע. בעלי המועדון החליטו שהמעשה של אילן הוא דבר שלא יעשה, ובתיאום ובהסכמתו של המאמן הוא שוחרר". היו"ר איציק פוזמנטיר הוסיף: "אני מאוד מצטער שזה מה שקרה. אני רואה באילן אדם וספורטאי למופת. חבל לי שזה קרה, אבל בעלי הבית של המועדון ראו בחומרה את התנהגותו. הם הרגישו שמזלזלים בהם. אני אתמול בלילה לא עצמתי עין אחרי ההפסד. זה עניין של קוד התנהגותי והם מצאו טעם לפגם בהתנהגות מהסוג".

 

שחקנים בהכח הופתעו לשמוע על החלטת ההנהלה, במיוחד לאור השיפור ביכולתו של השחקן וקירבת אחד הבעלים, נמרוד ורד, למשפחתו של בכר. לאור שתי העובדות הללו, אמר גורם במועדון, כי לא היתה כאן מטרת הרתעה, אלא אכזבה מהתנהגות השחקן.

 

הקשר אבי תקווה, שהתבשר על המקרה מ-ynet, אמר: "זו החלטה של המערכת. אני חבר של אילן ומעריך אותו בתור שחקן ובתור בן אדם, אבל הקבוצה היא המחליטה הבלעדית, ואנחנו צריכים לקבל את החלטותיה. אנחנו נצטרך להוציא את הקבוצה מהמצב שנקלענו אליו. ההנהלה עושה הכל כדי שזה יקרה ואנחנו נצטרך לעזור להם כדי להביא את הקבוצה למקום יותר טוב".


אבי תקווה: "הקבוצה היא המחליטה הבלעדית" (צילום: יועד כהן)

 

ללא קשר לשחרור של בכר, בהכח נותנים גב למאמן ולצוות המקצועי, כמו גם לכל החלטותיהם, זאת למרות העובדה שהקבוצה לא ניצחה ב-15 המחזורים האחרונים. היו"ר פוזמנטיר הבהיר: "הג'וב של אורי בטוח יותר מכל מאמן אחר בליגה, אנחנו מחזקים את ידו ומתייחסים לכל משחק מעכשיו כאל מערכה במלחמת ההישרדות שלנו".

 

על ההפסד לבית"ר, אמר פוזמנטיר: "אנחנו ידענו שזו לא הליגה שלנו. זה היה המשחק הכי חלש שלנו העונה, אבל אני כבר שכחתי אותו כי חייבים לעבור הלאה. אסור לשכוח שיש לנו תקציב של שעבה מיליון שקלים, אבל גם בשנה שעברה, כשהיינו חמש נקודות מעלייה וכולם נלחצו, אני הרגעתי והודעתי בביטחון שנשיג את המטרה. אני יודע שגם הפעם נישאר".

 

פוזמנטיר הוסיף כי ניסה לארגן פגישה עם החלוץ כפיר אודי, שהודיע בפתאומיות על פרישה לפני כשבועיים, אך החלוץ סירב. "זו עוד אחת מהמכות עימן אנחנו נאלצים להתמודד העונה", אמר היו"ר. ומה לגבי רכש אחר? "קשה להביא שחקנים טובים כרגע והזרים שאנחנו רוצים מתקשים לקבל ויזות. אני מאמין שבשבוע הקרוב תיפתר הסוגיה הזו", הוסיף. 


פורסם לראשונה 08/01/2007 15:48

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים