שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עמיר פרץ: "המועמדים רוצים רק את הג'וב שלי"
  בתחילת השבוע הודיע ברק על הצטרפותו למירוץ במפלגת העבודה, גם איילון ופינס בפנים, אבל היו"ר לא מתרגש: "כולם רואים איך שאר המועמדים עוסקים בפריימריז בלבד, בניסיון להפיל אותי ולהחליף אותי. בסוף נעשה שוב את הבלתי ייאמן וננצח". מקורביו הוסיפו כי "הגעתו של ברק מיטיבה את מצבו של פרץ. הוא ואיילון הרי מכירים טוב, אז יהיה להם הרבה מה לומר זה על זה"

  "תעסקו במשימה המרכזית שלנו. אנחנו הולכים לנצח". זה המסר שהעביר יו"ר מפלגת העבודה, שר הביטחון עמיר פרץ, בשיחות סגורות עם מקורביו ועם ראשי מטהו אמש (ב'). פרץ, ששמע בתחילת השבוע את הכרזתו של אהוד ברק כי יתמודד על ראשות מפלגת העבודה, קרא לאנשיו לא להתרגש מן הפרסומים בתקשורת ומן המועמדים האחרים ואמר: "אסור ששום דבר יסיט אותנו מהמאבק המרכזי. נכון שאין לי זמן להשקיע בקמפיין הבחירות, אבל אני מאמין שהציבור יביע הערכה גם לעניין הזה בקלפי".

   

  "הרי כולם רואים איך שאר המועמדים עוסקים בפריימריז בלבד, בניסיון להפיל אותי ולהחליף אותי, ולי אין זמן לפוליטיקה", הוסיף השר, שנאלץ לאחרונה להתמודד גם עם דיווחים כאלה ואחרים על כוונה להחליפו במשרד הביטחון (דיווחים שהוכחשו במשרד ראש הממשלה). "בסופו של דבר, עם כל הלחץ, נצליח לעשות את זה. אני סומך על תבונת הפעילים".

   

  גורמים בסביבתו המאוד קרובה של עמיר פרץ תקפו הלילה את יריביו והאשימו אותם בניהול מערכת בחירות שכל מטרתה להדיח את פרץ מתפקידו כשר ביטחון ולהתמנות במקומו. "לעמיר יש כל הזמן עבודה במשרד הביטחון", אמר גורם בסביבתו הקרובה של פרץ ל-ynet. "לכל המועמדים האחרים אין מה לעשות. מבוקר עד ערב הם עוסקים רק בפריימריז ויש להם רק אג'נדה אחת: להפיל את עמיר פרץ".

   

  "הפריימריז האלה הם תחת הכותרת 'מחפשים ג'וב'. זה פשוט לא יאומן", הוסיפו אותם מקורבים. "כל מה שהם רוצים זה את הג'וב במשרד הביטחון. בבוקר הם קמים, שותים כוס קפה, אחר כך ארוחת צהריים וככה זה הולך כל היום. לעמיר אין זמן לחזור לאנשים בטלפון, לומר תודה על העזרה שהם מושיטים בבחירות האלה. רק בלילה הוא מצליח להחזיר טלפונים. מבחינת פוליטיקה, משרד הביטחון הוא קטסטרופה. זה צרכן הזמן הגדול ביותר שיש, ואי אפשר לוותר על שום דבר. מרחב הזמן שואף לאפס".


  פרץ וברק. בקרוב שוב נפגשים בפריימריז (צילום: רויטרס)

   

  מקורביו של פרץ התייחסו בשיחה עם ynet גם לחזרתו הסוערת של אהוד ברק לפוליטיקה וביטלו את ההערכות לפיהן ראש הממשלה לשעבר מאיים על סיכוייו של יו"ר המפלגה לנצח בפריימריז. לדברי המקורבים, "הגעתו של ברק מיטיבה בסך הכל את המצב של עמיר.

   

  "זה גורם לפיצול במחנה האחר. עמי אילון וברק מתמודדים על אותה נישה ועל אותה אג'נדה. הם יצטרכו להביע דעות אחד על השני, ואחד נגד השני. הם הרי מכירים טוב, השניים האלה, אז יהיה להם הרבה מה לומר זה על זה. חוץ מזה, ברק יכול להיות גורם מאזן בבחירות האלה. והוא לא מפריע לעמיר. הוא הרי לא נוגס באנשים שלו".

   

  פרץ: "נעשה שוב את הבלתי ייאמן וננצח" 

  בסביבתו הקרובה של שר הביטחון הביעו הלילה אופטימיות ממצבו של פרץ במפלגת העבודה ובקרב אנשי השטח, ודחו את הטענות לפיהן הוא נותר ללא תומכים בסיעה. לדברי גורם המקורב לשר, "במפלגה יש תחושת הסתערות כרגע (מצד יתר המועמדים), אבל הפעילים מתגייסים לעזור לעמיר.

   

  "מבחינה פוליטית, מצבו של עמיר טוב. רוב הח"כים וראשי המערכות שתומכים במועמדים האחרים לא תמכו בעמיר גם בעבר. לכן זה לא משנה את התמונה הכוללת. יורם מרציאנו, למשל, הוא כוח חדש שהצטרף לעמיר. הוא תמך בעבר בשמעון פרס. יש גם אנשי פרס ופואד נוספים שתומכים בעמיר ולא מתכוונים לתמוך באהוד ברק".

   

  מקורביו של פרץ הדגישו כי שר הביטחון אופטימי ואמר לסובבים אותו: "אנחנו מתכוונים לעשות שוב את הבלתי יאומן ולנצח".

   

  אנשיו של שר הביטחון התייחסו בשיחה עם ynet גם לתוכנית המדינית שהציג בסיעת העבודה ואמרו כי הם "עובדים על התוכנית הזאת כבר כמעט שלושה חודשים. שר הביטחון התקשר לראש הממשלה, עדכן אותו בדבר התוכנית והודיע לו כי הוא מתכוון להגיש אותה לסיעה ולהפוך אותה לתוכנית של המפלגה. אחר כך הוא מתכוון להביא אותה לממשלה".

   

  התוכנית של פרץ, אשר לדברי שר הביטחון "תשלב את היוזמה הסעודית בנוסף לרעיון מפת הדרכים", כוללת בעיקרה שלושה שלבים: ייצוב מציאות ביטחונית וכלכלית חדשה, משא ומתן על עקרונות הסדר הקבע והרחבת הריבונות הפלסטינית, ומשא ומתן פרטני על הסדר הקבע ויישומו.

   

  בנוגע למשא ומתן עם הסורים אומרים מקורבי השר כי מדובר ב"אופציה לנתק את סוריה מהציר הראדיקלי ולחזוק את הכוחות המתונים. אי אפשר לנתק בין החזיתות (הסורית והפלסטינית), צריך לראות את הדברים בראייה כוללת. הזמן חייב להיות זמן שישראל מנצלת, כי הוא לא אינסופי. מה שנוכל לעשות בחודשים האלה, לא נוכל לעשות בחודשים אחרים. גם הכוחות המתונים באזור מבינים שאסור לבזבז זמן. כל מי שרוצה בשלום, יילך למהלכים של שלום".


  פורסם לראשונה 08/01/2007 23:58

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חיים צח
  פרץ. בסוף ננצח
  צילום: חיים צח
  צילום: מיכאל קרמר
  איילון. הגדיר את תפיסת פרץ ככושלת
  צילום: מיכאל קרמר
  צילום: עופר עמרם
  פינס. גם הוא יתמודד מול היו"ר
  צילום: עופר עמרם
  מומלצים