שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  גידול של 20% בתביעות לקוחות נגד בנקים ב-2006

  שגיא חישובי ריבית: סכום התביעות של לקוחות הבנקים הסתכם בשנה החולפת ב-745 מיליון שקל. הבנקים לעומת זאת הגישו נגד לקוחותיהם תביעות בהיקף של 2.9 מיליארד שקל

  בשנת 2006 חל גידול של 20% בסכום התביעות של לקוחות נגד בנקים. כך עולה מבדיקה שערכה חברת הייעוץ הכלכלי "שגיא חישובי ריבית". על פי הבדיקה, התביעות הסתכמו בסך של 745 מיליון שקל (לא כולל תביעות ייצוגיות), לעומת 620 מיליון שקל בשנת 2005.

   

  אמנון שוורץ, מנכ"ל שגיא, אומר כי הנושא הבולט בתביעות הוא טענת הלקוחות שהבנקים הפסיקו להם את האשראי והמימון וגרמו להתמוטטותם של עסקים. בנוסף, הוגשו תביעות בנושאים של גביית ריביות יתר, ליווי בנייה, גביית עמלות מיותרות, שינוי גובה הריבית ללא הודעה, התניית שרות בשרות ועוד.

   

  מהבדיקה עולה עוד, כי ב-2006 לא חל שינוי ניכר בסכום התביעות של בנקים נגד לקוחות. היקף התביעות עמד על סך של 2.9 מיליארד שקל ב-2006, לעומת 2.86 מיליארד שקל בשנת 2005

   

  משגיא נמסר, כי אי הגידול בתביעות בנקים נגד לקוחות (וזאת בהשוואה לעליות בסכום תביעות הבנקים בשנים קודמות) משקפת מגמה בתפיסת הבנקים לפיה הם מעדיפים להגיע להסדרת חובות בפשרות. לדברי שוורץ, הבנקים מעדיפים להתפשר מחוץ לכותלי ביהמ"ש כדי להימנע מפסקי דין חדשים ותקדימיים בנושא.

   

  מנתוני שגיא עולה, כי סכומי הפשרות והזיכויים שניתנו ללקוחות שגיא גדלו בשנת 2006 ועמדו על סך של כ-120 מיליון שקל, בהשוואה ל-84 מיליון שקל ב-2005.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שאול גולן
  לקוחות בבנק. יותר תביעות
  צילום: שאול גולן
  מומלצים