שתף קטע נבחר

חקירה נגד אתר בחשד להסתה לגזענות נגד בדואים

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה נענה לבקשת המרכז לפלורליזם יהודי, והורה למשטרה לחקור את מפעילי האתר בחשד להסתה לגזענות

שי ניצן, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה,הודיע השבוע כי יורה למשטרה לחקור את מפעילי אתר "המרכז הריאלי לבחינת השפעות הדו-קיום בדואי יהודי בנגב" (bedouim.org).

  

בדברי ההסבר לאתר נכתב כי הוא "נועד להציג בפומבי את ההשלכות של הפרודיה המוגדרת 'דו-קיום'" ומטרתו המוצהרת היא לאסוף דיווחים כדי לתעד את המתרחש עם הבדואים. בין השאר, מופיעים בו ציטוטים כמו "בדואי יחד עם הבדווי מהווים איום אסטרטגי לקיום החברה היהודית המערבית בארץ".

 

"הטרור השקט" 

עוד נכתב במטרות האתר כי "צריך ראש הממשלה לעמוד מול בימת הכנסת ולדרוש ש'הטרור השקט' מצד ערביי הנגב – הבדואים, ייפסק!!!".

 

מפעילי האתר מתגוננים נגד כל טענה  של גזענות בהסבר הבא: "האם זה מקרה שכל היהודיות נתפסות כזונות ועל האחרות נאסר לצאת מרחבי הקמפוס?".

 

עוד הם תוהים המפעילים בעמוד "גזענות?" באתר, כי "האם זה מקרה שבעלי רכבים האהודים על ציבור אתני מסויים נדרשים לדמי הביטוח גבוהים בהרבה? והאם זה מקרה שהמשטרה חוששת לפעול בעיקר בנושאים הקשורים לציבור אתני מסויים?".

 

ההוראה לחקור הגיעה בעקבות בקשתו של המרכז לפלורליזם יהודי לפתוח בחקירה בחשד לגזענות. המרכז הוא הזרוע המשפטית של התנועה הרפורמית בישראל, שפועלת בנושאים משפטיים הקשורים למנהל תקין, גזענות, שיוויון, ולאחרונה מסייעת לבדואים בנגב בנושאים אלה מול גורמים שונים.

 

"עיון באתר מגלה עד מהרה כי מדובר באחד מהמניפסטים הבוטים והמשתלחים ביותר שנראו במחוזותינו כנגד האוכלוסייה הבדואית באזור העיר באר-שבע", נכתב בבקשה. למרות שבאתר מופיע דואר אלקטרוני, בחרו במרכז לפנות ישירות ליועץ המשפטי לממשלה ולא נעשה נסיון לפנות למפעילי האתר.

  

המפעילים שומרים על אנונימיות

מפעילי האתר שומרים על חשאיות ולא חושפים אף פרט מזהה, פרט לעובדה שמדובר בתושבי באר שבע שפועלים מטעם עצמם ולא תחת חסות של ארגון כלשהו.

 

האתר נרשם באמצעות שרתים מחו"ל, המאפשרים למפעיליו לקבל חסיון בתשלום נוסף. לכן, פרטי ההתקשרות המופיעים ברישום שייכים לחברה המארחת. "בגלל הסכנה הברורה לחיינו בהעלאת אתר שכזה לאוויר, אנו נאלצים להישאר בעילום שם", נכתב בעמוד "מי אנחנו" אתר.  

 

למרות פניותנו, לא התקבלה תגובת מפעילי האתר עד לשעת פרסום הכתבה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
בדואים. אתר בחקירה
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים