שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מחאתו של טיבי: הצעת חוק נגד ח"כים ערבים
  אחמד טיבי החליט לצאת בהצהרה נגד הצעות חוק אשר לדבריו הן אנטי-ערביות, והפיץ בכנסת הצעה להגבלת תנועת ח"כים ערבים. "לא ינשום ולא ינוע ח"כ ערבי אלא באישור שר הפנים", כתב טיבי בהצעתו האירונית והוסיף: "לפרטים נוספים נא לקרוא בספרו של ג'ורג' אורוול"

  ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל) הפיץ היום (ד') מסמך בתפוצת הדוא"ל הפנימי של חברי הכנסת, ובו הוא מציע תיקון

  לחוק חסינות חברי הכנסת, אשר לטענתו דווקא מרע את מצבם של הנציגים הערבים בכנסת. טיבי ביקש להציג באופן אירוני את הגזענות הגואה לדבריו במשכן.

   

   

  "חסינות חברי הכנסת לא תחול על ח"כים ערבים גם בתוך משכן הכנסת", כתב טיבי בנימה צינית. "ח"כ ערבי המבקש לעבור מלשכתו לאולם המליאה יעשה זאת אך ורק באישור קצין הביטחון של הכנסת או מי מטעמו. ח"כ ערבי המבקש לעבור מלשכתו אל השירותים הציבוריים במשכן יעשה זאת אך ורק לאחר אישור יו"ר הכנסת ובהתייעצות עם הגורמים המוסמכים. לא ינשום, לא ינוע, לא יקום ולא יישב ח"כ ערבי, אלא באישור שר הפנים והגורמים המוסמכים".

   

  עוד נכתב בהצעת תיקון החוק כי "ח"כ ערבי המרהיב עוז ומתנגד למדיניות הממשלה או מגנה את פעולות צה"ל בשטחים הכבושים, או טוען לאפליה - דינו יהיה מאסר שלוש שנים, קנס כספי עד 200 אלף שקל והדבקת הכינוי 'ח"כ קיצוני'".

   

  טיבי הסביר כי הפיץ את הצעתו מכיוון ש"לאחרונה הועלו כמה יוזמות להצרת צעדיהם של האזרחים הערבים לרבות הח"כים הערבים". הוא התייחס בדבריו להצעת חוק האזרחות למניעת איחוד משפחות עם בני זוג פלסטינים, וכן להצעת החוק של ח"כ גלעד ארדן (ליכוד) שעברה היום בקריאה טרומית לשלילת אזרחותו של כל המפר אמונים או אזרח הנוסע לסוריה או ללבנון.

   

  טיבי אמר ל-ynet כי "הדברים נכתבו בציניות שכולה כאב וזעם. קצָה נפשנו ממבול ההצעות האנטי-ערביות. אני רואה בחומרה את העובדה שהממשלה תמכה בהצעת החוק של ארדן. לדעתי, הכנסת הזו מסוגלת להעביר כל הצעה אנטי-ערבית, גם אם יש בה סעיף הקובע שהשמש זורחת במערב".

   

  את ההצעה סיכם טיבי במלים: "ליותר פרטים נא לקרוא את ספרו של ג'ורג' אורוול על 'האח הגדול'".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל יוחנן
  טיבי. זעם וכאב
  צילום: גיל יוחנן
  צילום: קובי קנטור
  ארדן. "הצעת חוק אנטי-ערבית"
  צילום: קובי קנטור
  מומלצים