שתף קטע נבחר

אמה של תאיר: מבחינתי הפרשה טרם נפתרה

גם אחרי שבית-המשפט בעכו התיר לפרסם את הראיות נגד זדורוב, אילנה ראדה מחכה להוכחות חותכות: "עד שלא יעמדו מולי נציגים של המשטרה או הפרקליטות ויוכיחו לי שרומן הוא הרוצח, אני מתקשה להאמין"

"אנחנו לא פוסלים שום טענה של המשטרה על חשוד זה או אחר, אך עד שלא יעמדו מולי נציגים של המשטרה או הפרקליטות ויוכיחו לי שרומן הוא הרוצח - אני מתקשה להאמין שהפרשה נפתרה", כך אמרה אמרה בצהריים (יום ב') אמה של תאיר ראדה, אילנה.

 

בני משפחתה של תאיר התעדכנו בשיחה עם כתב ynet על החלטת בית משפט השלום בעכו להסיר את צו איסור הפרסום על החקירה. אילנה ראדה אמרה בתגובה: "לצערי, התקשורת היא הכלי העיקרי עברונו לדעת מה קורה בחקירת הרצח של תאיר. כואב לי שנוצרה תחושה שהבת שלי היא עוד אחת שנכנסת לקטגוריית בני הנוער שנרצחים . תאיר היא לא עוד מספר בסטטיסטיקה. הרצח שלה שבר מוסכמות בחברה הישראלית. הורים שולחים את ילדם לבית הספר - הוא נרצח בתא שירותים, ולא חוזר הביתה לעולם.

 

"ההחלטה שלנו לפנות לחוקר פרטי ולעורכי דין הייתה רק מתוך רצון להגיע לחקר האמת בהקדם. אני רוצה להיות בטוחה שלא פיספסו כיוון חקירה אחר".

 

ראדה ציינה כי רבים עדיין מביעים בפניה סימני שאלה בנוגע לזהות הרוצח והמניע לרצח. "מאז אותה מסיבת עיתונאים לא קיבלנו עדכון מפורט מצד הגורמים השונים על התקדמות החקירה", אמרה האם, "אני חושבת שבתור ההורים של תאיר היה מגיע לנו לקבל כל מידע שיכול לתת תשובה למה הוביל לרצח של הבת שלי".

 

אלכס פלג, החוקר הפרטי שהתנדב לסייע למשפחת ראדה בקידום החקירה, טוען גם כיום - כחודש וחצי לאחר המקרה - כי אין לחוקרים את מלוא הראיות הקושרות את זדורוב למקרה. "אם אין בידי המשטרה תוצאות של 100 אחוז בבדיקת הדי-אן-איי הקושרות רק את זדורוב לביצוע הרצח, זה מותיר כמה סימני שאלה.

 

"אם טביעות הנעליים על מכנסיה של תאיר שייכים לזדורוב, אז כדאי לבדוק אם זה לא סותר את העובדה שבמהלך השחזור הוא טען שנעל את תא השירותים מבחוץ, ואם אכן ישנן טביעות רגליים על מכנסיה - כנראה שהוא דרך עליהם במהלך הטיפוס מעל התא אותו נעל מבפנים - האם החוקרים בדקו את נעליהם של כל אלה שנחקרו? האם נמצאו כתמי דם על הנעליים הספציפיות של זדורוב?"

 

פלג ציין כי מניסיונו המשטרתי בתחום חקירות רצח, 100 אחוז של ראיות בזירה מובילות בסופו של דבר להרשעת אדם. לדבריו, כעת נותר לראות האם בכתב האישום המתגבש על ידי פרקליטות מחוז צפון יוצגו ראיות חותכות לגבי זדורוב.

 

"יותר מחודש חלף, והחוקרים עדיין החוקרים מדשדשים וצריכים זמן להשלמות עבור הפרקליטות. אני חושב שלמשפחת ראדה, שביקשה את עזרתי בקידום החקירה, כמו גם לכל תושבי המדינה, מגיעה תשובה חותכת - האם רומן זדורוב הוא רוצחה של תאיר ראדה או האם הרוצח מסתובב עדיין חופשי", אמר פלג. 

 

ממשטרת מרחב גליל נמסר: "משפחת ראדה עודכנה מיד לאחר השחזור של זדורוב בכל ההתפתחויות ברצח בתם והם יעודכנו בהמשך ובזמן המתאים בכל התפתחות נוספת הקשורה לפרשת הרצח הנורא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
אילנה ראדה. "תאיר לא עוד מספר"
צילום: אביהו שפירא
צילום: ודים דניאל
זדורוב. רוצים הוכחה חותכת
צילום: ודים דניאל
צילום: רפרודוקציה
תאיר ראדה ז"ל
צילום: רפרודוקציה
מומלצים