שתף קטע נבחר

ליברמן: כל יום שפרץ בתפקיד מסכן את הביטחון

"האיש עסוק במניפולציות פוליטיות ומנצל באופן ציני את ערביי ישראל. זה לא שר הביטחון שישראל צריכה". פרץ בתגובה: "אם יש סכנה לישראל, היא טמונה במפלגה גזענית כמו ישראל ביתנו. ליברמן צריך לעבור מהלכים רבים כדי להוכיח שתרם משהו למדינת ישראל ולביטחון"

"כל עוד האיש הזה נמצא בתפקיד, זוהי פגיעה חמורה במדינת ישראל וביטחונה" - במילים קשות אלו תוקף היום (ב') אביגדור ליברמן, השר לעניינים אסטרטגיים, את עמיתו לשולחן הממשלה, שר הביטחון פרץ.   

 

בישיבת סיעתו "ישראל ביתנו" בכנסת, התייחס ליברמן למינוי השר הערבי הראשון, ראלב מג'אדלה ממפלגת העבודה. "אני מדגיש שאין לנו בעיה עם ראלב, אלא בעיה גדולה עם שר הביטחון ... הצורה שזה נעשה - פשוט הכל בזוי. בדרך שהודיעו לראש הממשלה, בדרך של הצבעה בתוך מפלגת העבודה, וזה לא פלא שהאיש נאלץ לכנס את מרכז הממפלגה ולחזור על ההצבעה".

 

"היה פה שימוש ציני גם בנושא וגם בעצם העובדה שהאיש מוכן להשתמש בכלים ממלכתיים על מנת לשפר את מצבו בתוך המפלגה או לצרכים פנים-מפלגתיים. זה חמור בפני עצמו", המשיך ליברמן, כשהוא מפנה אצבע מאשימה לעברו של פרץ. "אם הוא היה עושה את המינוי הזה שבוע אחרי שפינס התפטר, זה היה נראה אחרת לגמרי. זה שזה תוך כדי פריימריז, זה שימוש ציני גם בח"כ עצמו וגם בכל הנושא של ערביי ארץ ישראל".

 

"האיש עסוק בהתפקדויות ובמניפולציות פוליטיות, וזה לא שר הביטחון שמדינת ישראל צריכה", האשים ליברמן. הוא הבהיר: "אין לי בעיה לא עם הנוצרים ולא עם המוסלמים. כל אחד שמקבל את העיקרון לפיו מדינת ישראל היא יהודית וציונית - אין לי בעיה איתו".

 

גם לפרשת הירי הקטלני נגד הפורץ ב"חוות שי" שבנגב התייחס ליברמן. "אני חושב שהאיש פעל ללא ספק מתוך הגנה עצמית", אמר, בהתייחסו לשי דרומי - שבמשטרה מבקשים לייחס לו עבירת רצח. "ראינו הפקרות בקו התפר כולו, והדבר הזה לא יכול להישאר ללא מענה. אנו נדרוש הצעת חוק ממשלתית. יש הסכמה רחבה שבמקרים כאלו, הגנה היא לא רק הגנה על הרכוש, אלא גם הגנה עצמית. מה מצפים מאזרח תמים ששודדים אותו ושוברים מנעולים, מה הוא צריך - לעמוד דום ולשיר 'התקווה'?"

 

עמיר פרץ מצידו לא נשאר חייב. בישיבת סיעה מקבילה, הוא תקף: "ההחלטה על מינויו של ראלב מג'אדלה לשר במדינת ישראל כנראה גורמת להרבה מאוד תגובות חסרות פרופורציה, שחורגות מכל כללי הדיון הציבורי. אני חושב שאם יש סכנה למדינת ישראל, זוהי הסכנה הטמונה במפלגה גזענית כמו 'ישראל ביתנו', כי כנראה המהלך הזה גורם להם אי-נחת במקרה הטוב, וגם למשבר עמוק בתוכם".

 

"הם יצטרכו להחליט - אנחנו מבחינתנו לא נגיב לאותן אמירות. אביגדור ליברמן צריך לעבור מהלכים רבים כדי להוכיח שתרם משהו למדינת ישראל ולביטחון, ותרומתו בתחומים אחרים ידועה היטב. ככל שהימים חולפים והתגובות מהמפלגה הגזענית הולכות וגוברות, ומחפשות נתיב להסיט את הוויכוח העיקרי, אנו צריכים להתאחד סביב ההחלטה הזו, ואני בטוח שמפלגת העבודה תיתן לכך את הגיבוי הדרוש", סיכם פרץ, בהתייחסו למינוי מג'אדלה.

 

סיעת העבודה פירסמה הודעה ובה היא "מגנה בחריפות את דבריו של השר ליברמן נגד עמיר פרץ. הניסיון של ליברמן להסית את הויכוח לנושאים ביטחוניים לא יכסה על תפיסתו הגזענית. אין לו שום זכות לדבר בענייני ביטחון, שכן לא עשה למען תחום זה דבר, וכל תרומתו היא בהתססת המזרח התיכון כולו. אם ליברמן לא מסוגל לשבת עם שר ערבי - שיפרוש", נאמר בהודעת הסיעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שימוש ציני בערביי ישראל: ליברמן
צילום: איי פי
צילום: חיים צח
אי-נחת ומשבר עמוק: פרץ
צילום: חיים צח
מומלצים