שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  העיר לשוטר בציניות ומצא עצמו בחדרי החקירות
  תושב תל-אביב שהגיע כדי לשחרר את חברתו בערבות, העיר לשוטר על כשלי המשטרה בפרשת בני סלע ומצא עצמו נחקר בחשד להעלבת עובד ציבור. חברתו, אגב, עוכבה קודם לכן לחקירה לאחר שביקשה לסייע לאזרח שהתעמת עם שוטר
  מעשה בשוטר רגיש ואזרח ציניקן. אילן, תושב תל אביב בן 45, עוכב היום (יום ב') לחקירה ואף נפתח נגדו תיק פלילי לאחר שהעיר לשוטר בציניות כי "האינטואיציה של המשטרה לא ממש עזרה בפרשת בני סלע". הוא נחקר בחשד להעלבת עובד ציבור ושוחרר בערבות. "לא ידעתי שנפשם של עובדי ציבור היא כה שברירית ועדינה שהאמת הצורבת פשוט פוגעת בהם", אמר אילן ל-ynet.

   

  סיפורו של אילן החל ביום ראשון בתור הארוך במשרד הרישוי בחולון: גלית, חברתו של אילן, היתה עדה לעימות בין שוטר שהגיע למקום לבין גבר צעיר, כאשר האחרון נדרש לפנות את מסלול הבדיקות עם סגירתו. "הבחור ניסה להסביר לו שהוא כבר באמצע ותיכף מסיים אבל השוטר היה חסר סבלנות והחל לדחוף ולהכות אותו", סיפרה גלית.

   

  לדברי גלית, כשהעסק נרגע, פנתה לבחור שהוכה ואמרה לו כי ראתה את מה שקרה וכי היא מוכנה להעיד לטובתו. כעבור שעתיים קיבלה שיחת טלפון מהמשטרה בה התבקשה להתייצב למחרת בתחנת בת ים. "חשבתי שאני באה למסור עדות, אבל כשהגעתי לשם התברר שאני מעוכבת לחקירה בחשד לתקיפה והעלבת איש ציבור. רציתי לעשות משהו טוב ופתאום מצאתי את עצמי בחקירה עם תיק פלילי", סיפרה.

   

  החבר בא לסייע ומסתבך בעצמו

  בתום החקירה התקשרה גלית אל אילן וביקשה ממנו להגיע לתחנה ולשחררה בערבות. "הגעתי לתחנה וחיכיתי שגלית תצא מחדר החקירות. כששאלתי את אחד השוטרים מה היא כבר עשתה הוא ענה שתמיד, בכל מצב, אזרח צריך לעזור לאיש ציבור במילוי תפקידו. שאלתי את השוטר האם כשאיש ציבור מפר את החוק, האם גם אז צריך לעזור לו להפר את החוק? אבל הוא לא ממש התייחס", סיפר אילן.

   

  "אחד השוטרים אמר בקול רם בחדר: 'לנו השוטרים יש אינטואיציה מי משקר ומי לא', ברומזו כי חברתי משקרת", ממשיך אילן. "הופתעתי מההערה ועניתי בתגובה כי 'האינטואיציה של השוטרים לא ממש הצליחה בפרשת בני סלע'. השוטר התעצבן, הכניס אותי בתקיפות לחדר, סגר את הדלת ואמר לי שאני מעוכב לחקירה על העלבת עובד ציבור בעת מילוי תפקידו. לידי הוצב שוטר ששמר עלי כאילו שאני פושע. מעולם לא היה לי עבר פלילי ופתאום נפתח לי תיק בלי שום סיבה הגיונית".

   

  אילן הוכנס לחדר חקירות ונחקר על התבטאותו כלפי השוטר. "אמרתי לחוקר שהשתמשתי בזכותי הלגיטימית של חופש הביטוי ובסך הכל הבעתי את דעתי בפרשת בני סלע שהיא אמת צרופה ולא מפרי דמיוני - אמת שהוכחה בוועדת חקירה". 

   

  ממשטרת בת ים נמסר כי אילן אכן עוכב לחקירה בחשד להעלבת עובד ציבור וכי מלבד ההערה לגבי בני סלע, אמר אילן לשוטר שהוא 'קצין טיפש' ואף שאל אותו בהתרסה האם הוא חושב שהוא אורי גלר שיודע מי משקר או לא. אילן מכחיש בתוקף את הטענה ומאשר כי אכן הזכיר את גלר, אולם רק לאחר שכבר עוכב לחקירה.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים