שתף קטע נבחר

תוכנה חדשה: צרו לעצמכם YouTube

חברת הסטארט אפ Adesso מקווה להביא את הבשורה שנוצרה עם אתרי שיתוף התכנים הגדולים - לכל מחשב. תוכנת ה-Tubes של החברה מאפשרת לכל אחד ליצור אתר שיתוף תכנים קטן משלו

חברה בשם Adesso מציעה לכל גולש ליצור לעצמו אתר שיתוף תכנים דוגמת YouTube באמצעות תוכנה בשם Tubes.

 

לאחר הורדת התוכנה, משתמשים יכולים ליצור לעצמם ולחבריהם עשרות "צינורות" אישיים, כאשר כל אחד מהם הוא אתר שיתוף עצמאי, בנפח של עד שני גיגהבייט. לאחר מכן, יכול היוצר להזמין את חבריו לעשות שימוש באתר השיתוף שיצר, ולהעניק להם רמות הרשאה שונות על פי ראות עיניו.

 

הודעות דואר, קישורים, מצגות, סרטונים וכל חומר מדיה אחר ניתנים לשיתוף פשוט על ידי גרירה והשלכה אל תוך חלון התוכנה, כאשר הקובץ יועתק למחשב המארח. יוצרי התוכנה מאמינים שזוהי דרך הרבה יותר נוחה להעביר קבצים מאשר לצרפם להודעות דואר אלקטרוני, או פיתרון יעיל לבעלי מספר מחשבים שמעוניינים לשתף קבצים בין המחשבים השונים בלי הרבה טירחה.

 

התוכנה מופצת מהיום (ג') חינם. Adesso מבססת את מודל ההכנסות שלה על דמי מנוי לגירסת הפרימיום, אך ראשית החברה מתכוונת ליצור לעצמה בסיס משתמשים רחב. "אנחנו עוד לא יודעים לאן זה ילך", אמר סמנכ"ל השיווק, סטיב צ'אזין, בכיר לשעבר באפל. מנהלים נוספים של החברה עבדו בעבר ב-Lotus Developments.

 

מקור השם, אגב, איננו קשור בהכרח ל-YouTube. אנשי Adesso ראו לנגד עיניהם את הדימוי של מערכת "דואר הצינורות" הפועלת על צינורות אוויר בלחץ, אשר שימשה בעבר להעברת מכתבים בתוך ארגונים באמצעות מיכלי פלסטיק חתומים.

 


הזמינו חברים לשתף. Tubes. (צילומי מסך) 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים