שתף קטע נבחר
אסתי טל רואה לרחלי בשורות
הגרפולוגית אסתי טל מייעצת לכם על ידי קריאה בכתב היד. והפעם: רחלי מצאה את עצמה באמצע החיים ננטשת על ידי בעלה ותוהה אם תצליח לשקם את עצמה

כמה פרטים על רחלי

רחלי, בת 53, אם לשלושה ילדים (23, 25, 31) וסבתא לנכד (בן שנה וחצי). לאחר 30 שנות נישואים עזב בעלה את הבית ועבר לחיות עם אישה אחרת. "עברתי משבר נוראי ועד היום טרם התאוששתי לגמרי... אני רוצה להחלים לחלוטין... למצוא בן זוג, ולפתח חיים חדשים ובריאים", היא כתבה לנו. שאלתה העיקרית היא אם תצליח לשקם עצמה ולחזור להיות שמחה וטובת לב.

 

מה אני רואה בשורות שלה

הדבר הבולט ביותר בכתב ידה של רחלי הוא השוליים הרחבים מאוד שהיא משאירה בימין הדף. כמו כן, קצב הכתיבה שלה מהיר

וכתב היד קטן אך ברור. סימנים אלו מלמדים על זריזותה. כתב היד של רחלי הוא כתב חוטי - האותיות כאילו עשויות מחוטים. למרות זאת, הכתב ברור מאוד, מה שמלמד על כך שזריזותה אינה פוגמת באיכות הביצוע שלה. היא עוסקת בעיקר ואינה מבזבזת זמן על דברים תפלים. רחלי מנומסת ומכבדת את הזולת. שולי ימין הרחבים שלה מלמדים שהיא משאירה מקום לאחרים, אבל יותר מכך הם מלמדים על כך שהיא השאירה את העבר מאחוריה. הקצב המהיר, הכתב החוטי וזווית הכתיבה הימנית שלה מלמדים על החיוניות שבה היא פועלת ועל ה"ריצה" שלה קדימה, כלפי הזולת והעתיד. למרות שכרגע היא חשה בדאגה, הייאוש כדפוס התנהגותי נמצא ממנה והלאה.

 


כתב ידה של רחלי: חוטי

 

שילוב תכונותיה ומענה לשאלתה

רחלי אישה נעימה, חיובית ומלאת חיות. אין בכתב ידה ולו סימן אחד של משבר. יש עייפות, יש התלבטות וחששות אך הכיוון שלה הוא קדימה לאורך כל הדרך. כתב ידה החוטי מלמד על יכולתה להסתגל למצבים, לתמרן לפי הנסיבות ולפעול באופן נעים. אין ספק שתמשיך לפתח את הכיוונים החיוביים עבורה ועבור הסובבים אותה (ילדים, נכדים וחברים). המצב הנוכחי הוא מצב זמני עבורה ולמרות הקלישאה, הזמן יעשה את שלו והיא תמשיך הלאה.

 

מה בשורות שלכם

רחלי משתמשת בקווים העיקריים של האות ומכאן שכתב ידה הוא "רזה" ו"חוטי". יש מי ש"מנפח" את האותיות וכתב ידו מלא ויש מי שמוסיף קישוטים לאותיות, וכתב ידו נקרא כתב מועשר. בנקודה זו יש כלל חשוב אותו תוכלו לבדוק: האם ה"חוט", התפיחות או ה"קישוט" שלכם פוגם בבהירות הקריאה? כל עוד הכתב ברור הרי שצורת הכתב הייחודית שלכם חיובית ומלמדת על כך שגם אתם ברורים ובעלי יכולת להוסיף יופי ונועם להתנהלותכם.

  

איך משתתפים במדור?

שולחים לאסתי שאלה בצירוף דוגמת כתב יד שלכם ושל בני זוגכם, ילדים או חבריכם. ציינו מין, גיל ומהי היד הכותבת. את הדוגמה יש לכתוב לאורך דף שלם ללא שורות, בעט כדורי בלבד. דואר: "רואה לכם בשורות", עיתון לאשה, רחוב המסגר 9, תל-אביב 67776

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Index Open
לבד, באמצע החיים.
צילום: Index Open
צילום: עדי אדר
אסתי טל.
צילום: עדי אדר
לאשה בפייסבוק
מומלצים