שתף קטע נבחר

צילום: מיכאל קרמר

"התפטרות חלוץ - אזהרה לכל מי שייגע בארץ"

מפוני גוש קטיף רואים בהתפטרותו של הרמטכ"ל צעד מתבקש. יו"ר ועד המפונים בניצנים: "סוף מעשה במחשבה תחילה - אחרי שהוביל את תהליך ההתנתקות, הרמטכ"ל מוצא את עצמו היום במקום אחר לגמרי". אבי פרחן, ממפוני אלי סיני: "הוא ייזכר כרמטכ"ל העקירה והגירוש"

"דן חלוץ הכין היטב את הצבא ואת השטח לביצוע תוכנית התנתקות, אבל שכח והזניח את הכנת הצבא למלחמה. הוא ייזכר כרמטכ"ל העקירה והגירוש. הרמטכ"ל היה צריך להתפטר כבר מזמן, ולא לקבל על עצמו את הגירוש שנקרא התנתקות - מהלך שפגע במדינה ובערכיה, והפך את רצועת עזה לחמאסלנד"  -  כך אמר הבוקר (יום ד') אבי פרחן, שפונה בעבר מימית ומאלי סיני, בתגובה להתפטרותו של הרמטכ"ל.

 

 

יושב ראש ועד מפוני גוש קטיף ביישוב ניצנים, ליאור כלפה, אמר: "ברמה האישית כמובן שאנו לא שמחים שזהו פרצופה של המדינה, ושכך אנו נראים אחרי מלחמת לבנון. אבל יש פה תהליך ברור מאוד המצביע על כך שהעקירה דירדרה את המדינה לתהום, שבתחתיתה נמצאת - בין השאר - התפטרותו של חלוץ.

 

"סוף מעשה במחשבה תחילה, והרמטכ"ל מוצא את עצמו היום במקום אחר לגמרי, אחרי שהוביל את תהליך ההתנתקות. אני מקווה שנגיע לתקופה אחרת לגמרי ברמה הלאומית, שבה נעסוק כעת בפיתוח הארץ".

 

לדברי כלפה, התפטרותו של חלוץ הסעירה גם את המפונים, שעוסקים בנושא מאז שעות הבוקר. "אין ספק שזה מעסיק אותנו, אלה שיושבים פה כבר שנה וחצי לאחר שאיבדנו את בתינו, ללא תעסוקה, חקלאים ללא קרקע. עם זאת, לדעתנו ההתפטרות הזו מסמלת את העובדה שכל מי שהיה לו יד ורגל בהתנתקות ימצא את נאלץ להתפטר. זו לא שמחה לאיד, כך אנו חשים".

 

יושב ראש ועד מפוני גוש קטיף טוען כי "ההתפטרות של חלוץ היא תמרור אזהרה לפני כל מנהיג שנוגע בארץ ישראל, שיידע שהמסלול ברור מאוד. חלוץ כיהן בסך הכל שנה וחצי בתפקיד - תקופה קצרה מאוד, מהקצרות בתולדות הרמטכ"לים של כל מדינת ישראל, וזה כמובן לא מקרי. בתקופת פעילותי, במיוחד מאז ההתנתקות, נחשפתי לעובדה העצובה שאבדה בארץ ההנהגה הערכית , ואין אידיאולוגיה - כך היה איתנו, כך היה עם חולי הסרטן, הנכים, המילואמיניקים ועוד. מאוד חסרה לנו מנהיגות אמיתית".

 

דובר גוש קטיף לשעבר, ערן שטרנברג: "חלוץ, שקורא במכתבו 'להותיר את צה"ל מחוץ למאבקים הפוליטיים' כנראה שכח שמונה להוציא לפועל את תוכנית ההתנתקות. ההפסד בלבנון היה אך טבעי במצב כזה, ודומה שהפעולה הבלתי מזיקה היחידה שעשה הייתה מכירת מניותיו בבורסה בפרוץ המלחמה. לא נותר לנו אלא לומר 'ברוך שפטרנו'".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כלפה. תמרור אזהרה
פרחן. היה צריך להתפטר מזמן
צילום: רוני סופר
צילום: איי אף פי
ההתנתקות. "הכל החל שם"
צילום: איי אף פי
מומלצים