שתף קטע נבחר

צילום: מיכאל קרמר

המילואימניקים: חלוץ התפטר, ממשיכים במאבק

עבור אנשי המילואים, התפטרותו של הרמטכ"ל מהווה רק נקודת ציון במחאתם המתמשכת. כעת הם פועלים להביא להתפטרותם של אולמרט ופרץ. "אני לא חושב שמיליון וחצי תושבי הצפון שהופקרו בעורף קשורים לרמטכ"ל", אמר אחד ממנהיגי התנועה

עם התפטרותו של חלוץ השיגו המילואימניקים חלק ממטרתם, אולם הם לא מפסיקים את המאבק: רוני צוויגנבוים, ממנהיגי התנועה, אמר הבוקר ל-ynet כי "זוהי רק תוצאה חלקית ולא סופית. נמשיך במאבקנו ולא נעצור בעלייה. למזלנו הרב, בחצי השנה האחרונה לא התעורר צורך להשתמש בצבא -  כי התוצאות היו עלולות להיות מאוד לא טובות למדינה".

 

צוויגנבוים אמר כי לרמטכ"ל לקח יותר מדי זמן עד שהחליט לקחת אחריות. "זו הייתה חצי שנה מיותרת, אבל יש לומר לו כל הכבוד על שהחליט לקחת את האחריות, ואנו מאחלים לו בהצלחה בהמשך".

 

 

המילואימניקים קוראים גם לשר הביטחון פרץ ולראש הממשלה אולמרט ללכת בעקבות חלוץ. "אני לא חושב שמיליון וחצי תושבי הצפון שהופקרו בעורף קשורים לרמטכ"ל", הוסיף צוויגנבוים. "ראש הממשלה ושר הביטחון ממשיכים לשבת ולא לעשות כלום. המצב של השחיתות במדינה מגעיל ומטורף". 

 

ליאור דינמז, המשתייך גם הוא להנהגת תנועת המילואימניקים, בירך את הרמטכ"ל ואף ציין כי מהלכו החזיר את אמונתו במערכת הצבאית. "אנו שמחים שהוא לקח אחריות, דן חלוץ הוא איש ראוי שתרם המון לבטחון המדינה", אמר. "אנחנו מברכים אותו על מעשהו, ומקווים שמי שיחליף אותו יהיה ראוי ולא ימונה משיקולים פוליטיים".

 

גם דינמז הביע תקווה שגם הדרג המדיני יצטרף לחלוץ בלקיחת האחריות, ואף שמח על כך שתנועת המחאה תרמה להתפטרותו של הרמטכ"ל. "אני לא משלה את עצמי שרק המאבק שלנו גרם לזה, אך אני חושב שתרמנו הרבה. מבחינתינו זה שלב ראשון, ונמשיך במאבק".

 

גם עלה מיקנובסקי, מנהל פורום חפ"שים ב-ynet מקווה שהרמטכ"ל הוא לא היחיד שייקח את האחריות: "ההתפתחות הזו הייתה במקום, ואני מקווה שזה לא ייגמר רק בחלוץ, כי הוא לא היחיד בסיפור הזה. גם היום יש כאלה שאחראים על חיילים, למרות שייתכן שנכשלו - הם צריכים ללכת".

 

ראש תנועת האיכות השלטון, אליעד שרגא: "אנו מברכים את חלוץ על התפטרותו. אנחנו חושבים שהוא עשה מעשה ראוי. בסך הכל, חלוץ נקלע לסיטואציה מביכה ולכן עשה צעד המתבקש של נטילת אחריות. הוא נתן דוגמא אישית ואנו שמחים שהוא העלה את זה בצורה וולנטרית ולא אולץ לעשות זאת על-ידי שום וועדה. אנו כמובן מאחלים לו הרבה הצלחה בהמשך".

 

לגבי "שותפיו" של חלוץ, פרץ ואולמרט, אמר שרגא: "אין ספק שהוא סימן להם את הקוד האתי-פוליטי-ציבורי הנכון. הפעם המנהיגים לא סיפקו את הסחורה והם צריכים צריך לקחת אחריות ולפנות את מקומם. כנראה שלפוליטיקאים אין את סולם הערכים שיש לאנשי צבא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סטיקר שהופץ על ידי המילואימניקים
ניב קלדרון
צוויגנבוים. "חצי שנה מיותרת"
ניב קלדרון
צילום: אוריאל הרשקו
שרגא. "קוד אתי נכון"
צילום: אוריאל הרשקו
מומלצים