שתף קטע נבחר

צילום: מיכאל קרמר

אולמרט: צר לי מאוד על התפטרות הרמטכ"ל

ראש הממשלה מביע צער על התפטרות חלוץ - "מגדולי הלוחמים של עם ישראל". אולמרט מבטיח כי "בימים הקרובים, בתאום עם שר הביטחון, אקיים סדרה של התייעצויות בדבר מינויו של הרמטכ"ל הבא". היום התברר: שר הביטחון ידע על ההתפטרות יומיים אחרי אולמרט

"צר לי עד מאוד על התפטרותו של הרמטכ"ל", כך כתב היום (ד') ראש הממשלה אהוד אולמרט בהודעה רשמית בה הוא מסכם את התפטרותו של רא"ל דן חלוץ.

 

 

"רב אלוף דן חלוץ הוא מגדולי הלוחמים של עם ישראל. במשך 40 שנה שירת בצה"ל, היה מטייסי הקרב המצטיינים של חיל האוויר הישראלי, השתתף בעשרות פעולות קרביות בהן הוביל את פקודיו להישגים חסרי תקדים. רב אלוף חלוץ פיקד על חיל האוויר בהצטיינות מיוחדת, לפני שכיהן כסגן הרמטכ"ל, טרם מינויו לראש המטה הכללי", כתב אולמרט בין היתר.


ראש הממשלה במליאת הכנסת, היום. (צילום: גיל יוחנן)

 

"רב אלוף חלוץ הוא איש מופת, אמיץ לב, ששרת את המדינה בנאמנות ובהקרבה אישית מאין כמותם. עם ישראל כולו שותף להוקרה העצומה שאני וממשלת ישראל רוחשים לו. בחודשים האחרונים שוחחתי פעמים רבות עם הרמטכ"ל. בכל הפגישות הוא גילה נחישות להוביל את צה"ל למערכת תחקירים חסרת תקדים בהיקפה, כדי להפיק את מלוא הלקחים שהתחייבו מהלחימה בלבנון וכדי לאפשר לצה"ל להיערך לאתגרי העתיד בדרך הראויה ביותר.

 

"עתה, משהסתיים שלב התחקירים, החליט לסיים את תפקידו ולהניח למי שיחליפו לבצע בפועל את השינויים המתחייבים.אין לי ספק שבעתיד ימשיך דן חלוץ לשרת את מדינת ישראל בכישרון ובמסירות כפי שנהג כל חייו. בימים הקרובים, בתאום עם שר הביטחון, אקיים סדרה של התייעצויות בדבר מינויו של הרמטכ"ל הבא, עם ממלא מקום ראש הממשלה, ראשי ממשלה לשעבר, יו"ר האופוזיציה, שרי בטחון לשעבר, יו"ר ועדת חוץ ובטחון, הרמטכ"ל המכהן ורמטכ"לים לשעבר", הבהיר אולמרט.

 

ראש הממשלה שוחח הבוקר עם שר הביטחון וקבע לסיים את התהליך בהקדם האפשרי ולהביא את המועמד הנבחר לרמטכ"ל בפני הועדה בראשותו של שופט בית המשפט העליון בדימוס, יעקב טירקל. לאחר מכן יובא המועמד לאישור הממשלה כולה, אך לא בטוח כלל שהמועד לכך יהיה יום ראשון הקרוב.

 

תוך כדי מסירת ההודעה הרשמית של אולמרט על צערו על לכתו של חלוץ, התבררה מחדש המחלוקת הישנה שבין הרמטכ"ל לשכר הביטחון. אולמרט כותב בהודעתו: "הרמטכ"ל, רב אלוף דן חלוץ, קיים איתי פגישה אישית ביום א' ובמהלכה הפקיד בידי מכתב התפטרות מתפקידו. הרמטכ"ל ביקש ביוזמתו לעכב את פרסום הודעתו. עתה - מסר הודעה זו לציבור ולא נענה לבקשתי כי ישקול עמדתו מחדש".

 

אולם, מבדיקה עם לשכתו של שר הביטחון עמיר פרץ, הממונה הישיר על הרמטכ"ל, עולה שהוא ידע על ההתפטרות רק אמש סמוך ל-11 בלילה, כלומר יומיים אחרי שידע על כך ראש הממשלה.

 

בהכנת הידיעה השתתף חנן גרינברג
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
אולמרט. מצטער
צילום: גיל יוחנן
מומלצים