שתף קטע נבחר

צילום: מיכאל קרמר

חיזבאללה: חלוץ התפטר בגלל הכישלון במלחמה

רשת הטלוויזיה "אל מנאר" השייכת לחיזבאללה פתחה את מהדורות החדשות עם התפטרותו של חלוץ, שנעשתה "על רקע הכשלונות במלחמה האחרונה". בדמשק טענו: "זו עוד מכה לממשלת אולמרט, הנתונה בשרשרת שערוריות"

ארגון חיזבאללה הביע הבוקר (יום ד') קורת רוח מהתפטרותו של הרמטכ"ל דן חלוץ טען כי המהלך מהווה הוכחה חותכת לנצחונו על צה"ל במלחמת לבנון השנייה. רשת הטלוויזיה של הארגון, "אל-מנאר", פתחה הבוקר את מהדורותיה עם הדיווח על ההתפטרות וטענה כי המהלך בוצע "על רקע הכשלונות במלחמה האחרונה". עם זאת, טרם נמסרה תגובה רשמית להתפטרות מדרג בכיר בארגון.

 

סוכנות הידיעות הסורית, סאנ"א, דיווחה כי גורמים בדמשק אמרו כי "התפטרותו של חלוץ מהווה מכה חדשה לממשלתו של אהוד אולמרט, ממשלה הנתונה לשרשרת של שערוריות פוליטיות כשהבולטת שבהן היא פתיחת חקירה פלילית נגד אולמרט באשמת שחיתות". גורמים סוריים רשמיים טרם הגיבו להתפטרות.

 

  • הרמטכ"ל מתפטר - סיקור מיוחד ב-ynet

 

ככל הנראה, עיתוי הפרסום על התפטרותו של הרמטכ"ל סמוך לזמן סגירת גליונות העיתונים גרמה להתייחסות דלה יחסית למהלך. שורה של עיתונים, בעיקר בלבנון, דיווחו כי "מלחמת לבנון הדיחה את חלוץ".

 

לפני כשבוע אמר חבר הנהגת חיזבאללה, חוסין אל-חאג' חסן, כי ההתבטאויות באגף המודיעים של צה"ל לפיהן אירגן חיזבאללה את עצמו מחדש, וחימש את אנשיו בכמות גדולה אף יותר משהייתה ערב המלחמה - מהוות הודאה בכישלון ישראל.

 

"אין זו הפעם הראשונה שישראל מודה בכך שהיא נכשלה במלחמה בקיץ האחרון נגד חיזבאללה. זאת גם לא תהיה ההודאה האחרונה בכישלון", אמר אל-חאג' חסן בראיון מיוחד שהעניק לעיתון "א-סינארה", היוצא לאור בנצרת.

 

אל-חאג' חסן נשאל גם לגבי הנקודה אליה הגיע המשא ומתן סביב עיסקת חילופי השבויים בין חיזבאללה לישראל. זאת, לאחר שכמה ימים קודם לכן הודה סגנו של נסראללה, נעים קאסם, כי מגעים בנושא אכן מתקיימים.

 

"אינני יכול בשום אופן לדבר על הנושא הזה", ענה. "ישנו רק ערוץ אחד ויחידי שמדבר בנושא הזה ואין לי מה להוסיף על כך. נושא האסירים מעסיק אותנו מזה כעשר שנים, אולם אף אחד אינו מדבר על הנושא ועל המשא ומתן וכאשר תושלם העסקה ידעו כולם". כשנשאל לגבי אנשי ארגונו שנמצאים בישראל הוא אמר "עליהם להתאזר בסבלנות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
נסראללה. ידו על העליונה?
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
בסוריה מרוצים. עוד מכה לאולמרט
צילום: רויטרס
מומלצים