שתף קטע נבחר

נתניהו לאולמרט: דרוש רמטכ"ל שיוכל לאיראן

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, פתח בסבב התייעצויות בעניין מינוי רמטכ"ל חדש, ובצהריים פגש את בנימין נתניהו. לדבריו, "דרוש רמטכ"ל שיכשיר את הצבא מול האיומים העומדים בפני המדינה ובראשם האיום האיראני". הוא הבטיח שהליכוד יגבה כל בחירה של אולמרט

יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, נפגש בצהריים (יום ה') עם ראש הממשלה ודן עמו במינוי רמטכ"ל חדש. נתניהו אמר כי "יש לבחור ברמטכ"ל שיזקוף את גבו של צה"ל, ויוכל לשקם את יכולת ההרתעה של ישראל, ויכשיר את הצבא מול האיומים העומדים בפני המדינה ובראשם האיום האיראני".

 

לדברי נתניהו, "הרמטכ"ל הבא צריך להיות בעל כושר מנהיגות וניסיון". הוא הבטיח שהליכוד יגבה כל רמטכ"ל שיבחר.

 

שר הביטחון, עמיר פרץ, אמר היום כי צה"ל הפיק לקחים ממלחמת לבנון. בטקס האזכרה לחללי הצוללת אח"י דקר שנערך בהר הרצל אמר פרץ כי "צה"ל, בהנהגת הרמטכ"ל, קיים תהליך ארוך יסודי ומעמיק של תחקירים והפקת לקחים בעקבות המלחמה האחרונה בלבנון. אני, כמי שהיה מעורב אישית בתהליך זה, יכול לומר בלב שלם כי מדובר בתהליך חשוב של בחינה מחודשת".

 

פרץ ציין כי "טביעת דקר היתה מכה קשה לחיל הים, בעודו חבול מארועי ששת הימים וטביעת המשחתת אח"י אילת - אבל החיל לא נשבר. זו היתה מפנה להתאוששות וזו דוגמא ומופת ליכולת של צה"ל להפיק לקחים, להתגבר על תקלות ולהתחזק ולהשתפר". הרמטכ"ל דן חלוץ, שהשתתף אף הוא בטקס, נמנע מלהתייחס בטקס לפרישתו, והקפיד לדבר רק על חללי הצוללת.

 

"מועמד מוסכם - תוך עשרה ימים"

בלשכת ראש הממשלה אמרו היום עד סוף השבוע הבא כבר ייקבע המועמד שיהיה מקובל על ראש הממשלה ועל שר הביטחון כרמטכ"ל הבא של צה"ל. על פי הצפי, הממשלה תתבקש לאשר את המינוי באמצע פברואר, לאחר שיאושר גם על ידי ועדה בראשותו של השופט העליון יעקב טירקל.

  

בלשכת ראש הממשלה נמשכו היום סבבי הפגישות שעורך אולמרט כדי לקבוע את יורשו של חלוץ. בלשכה הבהירו שאמנם על פי החוק בישראל שר הביטחון הוא שממליץמי המועמד הראוי וראש הממשלה מאשר אותו, "אך מעולם לא קרה ששני האישים לא הסכימו מראש על המועמד".

  

אולמרט ופרץ סיכמו בינהם לקיים תהליך ענייני ומקצועי כדי למנוע מצב של אי הסכמה. "אנו מאמינים שעד סוף השבוע הבא יהיה מועמד מוסכם על שניהם", מסר גורם בכיר בלשכה בירושלים.

 

בהכנת הידיעה השתתפו אטילה שומפלבי, רוני סופר, ורד לוביץ' ואבירם זינו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רונן בוידק
דן עם אולמרט. נתניהו
צילום: רונן בוידק
לינדנשטראוס. דו"ח תוך כמה חודשים
צילום: ירון ברנר
חלוץ. כבר נחקר
צילום: תומריקו
מומלצים