שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ישראל מעבירה מאה מיליון דולר לאבו-מאזן
  הכסף יילקח מכספי המסים המוקפאים בישראל, ויועבר לרשות ביממה הקרובה. בין היתר, ישמש לחיזוק המשמר הנשיאותי ולמימון סיוע הומניטרי לתושבי השטחים

  100 מיליון דולרים מכספי המסים של הפלסטינים יועברו ביממה הקרובה לנשיא הפלסטיני אבו-מאזן - כך נמסר היום (ה') מלשכת ראש הממשלה. הכספים יועברו לרשות במסגרת הסיכומים אליהם הגיעו אבו מאזן ואולמרט במהלך פגישתם לפני שבועות אחדים. 

   

  הכסף שיועבר לרשות יילקח מתוך כספי המיסים הפלסטינים המוקפאים בישרל מאז עלתה ממשלת חמאס לשלטון. מלשכת ראש הממשלה הובהר כי הכסף יועבר רק לאחר שהפלסטינים יבטיחו מנגנון שימנע את העברתו לממשלת החמאס.

   

  על פי התוכנית, מנגנון זה מבטיח את העברת הכסף שמשחררת ישראל לשתי מטרות: חיזוק המשמר הנשיאותי של אבו מאזן, ומימון צרכים הומניטריים שיקבעו בלשכת הנשיא הפלסטיני. חלק מהכסף יועבר גם לחיזוק המשמר הנשיאותי על פי הגדרות "תוכנית דייטון" לחיזוק המשמר, לפיה הכסף לא ישמש לתשלום משכורות, אלא אך ורק לפעילות של מערכת הביטחון הנשיאותית הכפופה ישירות לאבו מאזן.

   

  לפני שבועות אחדים העבירה ישראל כ-40 מליון שקלים לחשבונות הרשות הפלסטינית. גם כסף זה הועבר מכספי המיסים המוקפאים, ושימש בעיקר למימון צרכי בתי חולים פלסטינים במזרח ירושלים.

   

  ראש הממשלה, אהוד אולמרט, התחייב בפני מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס, כי יפעל למלא את ההתחייבויות שנתן לאבו מאזן, ואכן במהלך השבוע האחרון ביצע מספר מהלכים לקראת ביצוע ההתחייבויות. בין היתר, בחן אתמול אולמרט את ההקלות לפלסטינים במעברי הגבול שבבקעה ובצפון. כמו כן בחן את ההקלות בעניין המחסומים, חסימות העפר והמחלפים שיאפשרו תנועה קלה יותר עבורם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אבו מאזן. 100 מיליון דולרים
  צילום: איי פי
  אולמרט ורייס. לקראת מילוי ההבטחות
  צילום: משה מילנר, לע"מ
  מומלצים