שתף קטע נבחר

עלו ברשת: ליאור שליין, תסתפר!

קריאה לליאור שליין להסתפר, מודיעין טלפוני הפוך, אתר לימודים, היכרויות על בסיס אסטרולוגי, בלוג למשתמשי מק עבריים, שירי עיראק, מצנחי רחיפה, נגן להיטי שנות ה-50-60-70 ומיטב קטעי הווידאו ברשת

הפייבוריט: דוני בפול ווליום

סלקום משיקה היום את אחד המיזמים השאפתניים, היקרים והמתוחכמים ביותר שעלו לרשת בשנים האחרונות, ולרשותה עומדים ארבעה שבועות בדיוק להוכיח שהאומץ, המורכבות והשקעת העתק שנדרשו להקמתו

אכן השיגו את המטרה.

 

נוכח ההצלחה הגדולה בקרב משתמשים צעירים בעולם של משחקי מציאות מדומה בחסות מסחרית, יצרה סלקום חווייה מסעירה, אמוציונלית וחובקת מדיה, המותאמת במיוחד לדור "כוכב נולד", הטלנובלות, וז'אנר הריאליטי בטלוויזיה.

 

"פרויקט ווליום", השם המשעמם-משהו שנבחר ל-ARG (משחק מציאות מדומה המשלב פלטפורמות שונות) הראשון בישראל, וגם הממשק השיווקי מדי, עושים עוול ליצירתיות של המיזם, אך לא פוגעים במהותו, שתכליתה הרפתקה בידורית.

 

מוקד הפעילות של ה-ARG ב"פרויקט ווליום" הוא אזור באתר שיתוף הווידאו "היפ", אך משם היא מתממשקת עם כל מדיום – סלולר, IVR, SMS, וידאו, רדיו וכו'.

 

גיבור העלילה ב"ווליום" הוא דוני, זמר מתחיל ויפיוף בלתי רגיל, שהפיק קליפ עצמאי ויקר לשיר שכתב. דוני נדרש להחזיר חוב למלווה בריבית מפחיד, שמימן למענו את ההקלטה. רק מה, הגורל היכה בדוני, ואימו האהובה, שהיתה זמרת מפורסמת בשנות השמונים, מתה בפתאומיות. הוא מיטלטל בין אבל אישי לבין חרדה קיומית נוכח חששו מהמלווה בריבית, ונאלץ לצאת ולחפש את אחותו שעליה מעולם לא שמע לפני כן, על מנת לזכות בכספי הירושה של אימו המנוחה. המשימה אינה פשוטה כלל, ולרשותו של דוני עומדים ארבעה שבועות בלבד.

 

האם יקצוץ המלווה בריבית את ראשו? האם יפגוש דוני את אחותו? מהיום ולמשך שבוע יכולים גולשים להיחלץ לעזרתו של דוני ולהירשם בכתובת הרשומה כאן כמשתתפים במשחק. מיום ראשון הבא (28 בינואר) יוכלו לבצע סדרה של משימות מדי שבוע, לאסוף מידע, לפתור תעלומות ולצבור נקודות. הראשון שיבצע את המשימה האחרונה שתשודר בתוכנית של דידי הררי בעוד ארבעה שבועות ויצבור את מירב הנקודות יוכרז כמנצח, ויקבל לידיו 100 אלף שקל במזומן. כל השאר – סתם ישחקו אותה.

  

הצל"ש: מודיעין הפוך

שימו לב לאתר הזה, שאוסף נתונים מכמה מקורות חופשיים ברשת, ומציג בפניכם את המדריך הטלפוני ההפוך: הקלידו את מספר הטלפון של מנוי בזק או פלאפון – וקבלו את שמו וכתובתו של בעל המנוי. עכשיו בואו נקווה שחברת בזק, שהפקירה את אתר 144 שלה במשך שנים, לא תחזור על התרגיל שביצעה בזמנו עם "ברל'ה", אתר דומה שנסגר לפני שנים בלחץ החברה.

  

השימושיה

מקבץ אתרים ושירותים חדשים ויעילים:

 

איי, לימודים – יוזמה משותפת לקבוצת "דפי זהב" ו"לוח ידיעות" מביאה את "איי-לימודים", זירה ידידותית, מקיפה ומושקעת, המציגה מידע רב על יותר מ-5000 תוכניות לימוד בארץ, לכל דרגת הסמכה, ובליווי סרטוני וידאו

המציגים כל תוכנית. 

 

הזירה החדשה מאפשרת בדיקות התאמה באמצעות מערכת לאבחון ובחירת מקצוע, מחשבת סיכויי קבלה לפקולטות השונות, ומספקת מידע פרקטי רב על שכר הלימוד ואופציות למימון, אפשרויות התעסוקה והמגורים בסביבת בית הספר ועוד. באזור השירותים לסטודנט מוזמנים הגולשים להשתמש במאגר ענק של בחינות ופתרונות, מחברות קורס, מאמרים ותרגומים. אשכול פורומים מקצועיים בכל תחומי הלימוד עומד לרשותם של מי שנזקקים למידע נוסף.

 

מקבלוג – הבלוג שמפעיל מעצב האתרים זוהר מנור-אבל למען משתמשי מק בעברית, קהילה איכותית שמוצאת עצמה סובלת מחוסר תאימות לעולם שכולו חלונות.

 

שירי עיראק – אוסף ענק שישמח מאוד את לבם של יוצאי עיראק: עשרות שירים נושנים של כוכבי הזמר הגדולים באודיו, תרגום למילות שירים, מילון לעיראקית היהודית המדוברת, מתכונים אופייניים, פורום, מענה לשאלות ועוד. האתר מופעל וממומן באופן פרטי בידי חיים סלמן. (שלח: עומר נויבואר).

 

זיקס – שירות מקוון לאחסון והעברה של תמונות לשימוש אישי - ובחינם. מתאים

למפעילי בלוגים ומאפשר להציג לינקים קלי משקל לתמונות כבדות. (שלח: יקיר זאנה).

 

גו-לאב – אתר היכרויות חדש בעיצוב יפהפה המציע התאמה על בסיס אסטרולוגי.

 

מצנחי רחיפה – עמית דונסקי ושמשון ברלב מפעילים מוקד מידע מקוון לשוחרי ענף מצנחי הרחיפה, במטרה לצמצם ככל האפשר את מספר התאונות ולהגביר את רמת הבטיחות של כל "שוהי האוויר". האתר מביא מאמרים, תחקירי תאונות, סיפורי טיסה, נתונים מטאורולוגיים, מידע על אתרים ואירועים וכן מערכת פורומים מקצועיים. כל השירותים באתר ניתנים חינם.

 

המדליקיה

כמה אתרים וקישורים חביבים, שיעשו לכם את היום:

 

ג'וקבוקס – כמה מדליק: מכונת להיטים מקוונת עם מאגר של יותר מ-100 להיטים משנות ה-50-60-70. (שלח: שוקי לאה).

 

בוראט אומר – זה המקום לייצר גלויית ברכה אישית מבוראט, וגם להעתיק את הקוד ולהציב אותה באתר האישי שלכם. (שלח: דן דקל).

 

קרחת פרסומית – גם פרסומאים ותיקים לא נתקלים כל יום בהצעה כזו: צעיר מקריית מוצקין מציע את הקרחת שלו כשטח פרסום. ציור המסר המסחרי יעשה בקעקוע, וההתחייבות לחשיפה תהיה לפחות לארבע שנים, אם כי ברור שבפועל מדובר בפרסומת לכל החיים. הסכום המבוקש: 100 אלף שקל. כסף קטן. (שלח: דן דקל).

 

פיקטאפס - אתר מגניב של מעצב אתרים יפני צעיר, המאפשר לכל גולש להמציא דמות מצוירת, שתרקוד בהתאם למבנה גופה על רחבת ריקודים הזויה, על רקע עשרות יצורים בני דמותה. (שלח: דן דקל).

 

מונופייס – מערבל ויזואלי, המאפשר לקמבן כמה מאות אלפי אפשרויות של פרצופים מתוך סדרה של כמה פורטרטים מצולמים. (שלח: דן דקל).

 

שקר היופי – לכל מי שאוהב לומר "בחיים היא לא כל כך יפה": טיילו עם העכבר על פני סדרת התמונות ותשמחו לגלות את הפרטים הקטנים שעולם הפרסום מתעקש להעלים מעיניכם, ולגרום לכם להרגיש מכוערים ולא ראויים בכוונה. מומלץ במיוחד לצפות בסרטון של "דאב", הממחיש כיצד מעוותת תעשיית הפרסום את היופי הטבעי לכדי קיצוניות מוחלטת ממניעים מסחריים. (שלחה: נועה בן שבת).

 

ליאור, תסתפר – אתר פרטי המציע לגולשים להצטרף לעצומה הקוראת לליאור שליין לעשות טובה לציבור ולהסתפר. יש גם גלריה של המראה הפוטנציאלי אחרי תספורת, ומדובר בתמונות קשות. (שלחה: נטע-לי פרוינד).

 

איזה דובון אתה – דבילי אבל מתוק: ענו על חמש שאלות ותוכלו לדעת איזה סוג

של דובון איכפת לי אתם. (שלחה: נטע-לי פרוינד).

 

להיות ג'קסון פולוק – אפליקציה קטנה וחמודה ביותר, המאפשרת לכל גולש לשחק-אותה ג'קסון פולוק, ולייצר בלי מאמץ גדול ציורים מופתיים משלו. (שלח: עמית פל).

 

 

חדש בטיוב

מבחר שבועי מתוך הסרטונים החמים באתרי שיתוף הווידאו:

 

במקום תודה – תיעוד של שיא עולמי בטמטום, פינוק וכפיות טובה: נערת יומולדת (בלונדינית, אלא מה) מובלת בהפתעה אל מחוץ לביתה כדי לגלות בחנייה את המתנה המבהיקה מאבא - מכונית חדשה ואדומה. הפואנטה היא התגובה המקסימה. אל תחמיצו. (שלחה: נועה בן שבת).

 

נץ חשמלי – ביצוע מחשמל של אמן הגיטרה הישראלי ארז נץ לשני להיטי ענק: "חושב עליה" של עידן יניב, ו"היא יודעת" של נינט.

 

קופים במקום ידיים – כלבי נחייה לעיוורים כבר מוכרים ומוערכים ביותר. קופים המשמשים ידיים למוגבלים ונכים מוכרים קצת פחות. לפרויקט המכשיר קופים לפתוח דלתות, להכין משקה או להגיש לנכה פריטים שונים קוראים "ידיים עוזרות", וזו החשיפה הראשונה שלו. (שלחה: מילי).

 

צמיד – המצאה חביבה: צמיד חדשני, המורכב מעשרות חוליות מגנטיות שמאפשרות מצבי ענידה רבים. (שלחה: נועה בן שבת).

 

ככה חותכים על הבמה – זוג קוסמים חינני מפר שבועה ומגלה את הסוד של מאחזי העיניים הנוצצים בווגאס: השניים מבצעים את קסם ה"חיתוך" של אדם לשלוש קופסאות בשתי גרסאות - האחת בארגזים מוסתרים, והשנייה בארגזים שקופים. (שלח: צבי שטייגמן).

 

ערוץ זיכרון – יוזמה מקורית, חשובה ומרגשת ב"פליקס": ערוץ זיכרון ייחודי, המאפשר לגולשים להעלות סרטוני וידאו להנצחת קרוביהם המנוחים. מדובר לרוב בקטעי וידאו ביתיים קצרים, או בסרטונים ערוכים

מתוך התמונות שבאלבום הביתי. הרבה עצב, הרבה רגש, הרבה חיים צעירים שאבדו.

 

100 קולות – והנה אמן קולות ייחודי, המציג בתוך פחות מחמש דקות מונולוגים קצרים של מאה דמויות בדיוניות מכל סוג - מבאגס באני ועד שרק, ומקפטן פיקארד ועד בוב ספוג. (שלחה: נועה בן שבת).

 

יתכן וחלק מהאתרים לא יהיה זמין בגלל עומס גולשים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים