שתף קטע נבחר

הנשים חלצו שד להניק - ונזרקו מהמלון

עשר נשים שהגיעו לארוחת בוקר בלובי מלון 'דן כרמל' סולקו מהמקום, לאחר שכמה מהן החלו להניק את תינוקיהן: "מה אתם רוצים, שלא נאכיל אותו?". דובר רשת דן: "לא יעלה על הדעת שאנשים מקיימים התכנסויות במקומות פרטיים ללא תיאום או תשלום"

התינוק רעב? צאי החוצה ותאכילי אותו. זו היתה אמורה להיות התכנסות חברתית בארוחת בוקר של יום שישי, אלא שעשר נשים, חברות בפורום אמהות באינטרנט, מצאו עצמן מסולקות מלובי מלון 'דן כרמל', לאחר שכמה מהן העזו לחלוץ שד ולהניק את ילדיהן בפרהסיה.

 

בבוקר שישי האחרון נפגשו הנשים, חברות בפורום b-mom בלובי המלון, לארוחת בוקר ושיחה על גידול ילדים. לטענת מנהלת הפורום, אסתי, בואה של קבוצת הנשים תואם כבר ביום רביעי עם מנהל האירועים של רשת "דן". "כולנו אמהות טריות לתינוקות עד גיל שנה ואנו נוהגות להיפגש יחד ולעזור אחת לשנייה מניסיוננו האישי", מספרת שרית ואטריו, חברה בפורום. "הודענו לבית המלון שאנו מגיעות עם הפעוטות לארוחת בוקר ונאמר לנו שאין שום בעיה עם זה ושאנחנו מוזמנות בברכה".

 

שרית סיפרה שהחברות התכנסו בפינת הלובי, יצרו מעגל כורסאות ופרסו במרכזו שמיכות ושטיחים עבור התינוקות.  הכל היה טוב ונעים, עד שאחת האמהות העזה להחליף חיתול לתינוקה: "אז הגיע למקום נציג בית המלון, שהורה לנו לא לחתל בלובי. אמרנו לו שהוא צודק והתנצלנו, והזמנו את ארוחת הבוקר מהמלצרים".

 

השד נשלף, התינוק הועף

בעודן יושבות ומפטפטות, חלצו כמה מהנשים שד והחלו להניק. "אף אחת מאיתנו היא לא בת שבט נידח ואנחנו לא הולכות ערומות", אומרת שרית. "הבנות שהניקו עשו זאת בדיסקרטיות וכיסו עצמן. אף אחת לא רוצה להביך את עצמה בפומבי".


אחת האמהות, שירה נתן, ובניה אור ובר

 

לא חלפו מספר דקות ולמקום שבו נציגי המלון ובטונים גבוהים דרשו מהנשים לאסוף את חפציהן ולעזוב מיד את המלון. "הם טענו שלא מקובל עליהם ההשתלטות ההמונית החצופה שלנו על הלובי ושאנשים מתלוננים על כך שאנו מניקות בלובי", אומרת אסתי. "זה נראה לי מוזר לבוא לאמא ולומר לה – אל תניקי את הילד שלך, למרות שהוא רעב".

 

שרית מספרת שהנשים עוד ניסו להיאבק בהנחיה שקיבלו: "אמרנו להם, 'סליחה, התינוק בוכה. מה אתם רוצים, שלא נאכיל אותו? זה הרי הדבר הכי נורמאלי בעולם". הנשים טוענות כי  בית המלון היה צריך למצוא להן אלטרנטיבה, אם ההנקה הפריעה לחלק מהיושבים בלובי. "הם פשוט גירשו אותנו. אמרו לנו – קחו את התינוקות שלכן ותצאו מפה".

 

דובר רשת מלונות דן מסר בתגובה: "מעולם לא נתקלתי בתופעה של קבוצה של אנשים שמגיעה ללובי על מנת לקיים דיון או יום עיון מבלי לדווח על כך להנהלת המלון או למחלקת אירועים. הדבר לא מקובל ולא יאה ואני תקווה כי לא יקרה בשנית". דובר החברה הדגיש כי לא היתה כל פניה לשום גורם מוסמך במלון בנושא הגעתן של הנשים המניקות והמחתלות. "לא יעלה על הדעת שאנשים מקיימים התכנסויות במקומות פרטיים ללא תיאום או תשלום".

 

הידיעה הראשונית התקבלה במייל האדום .

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכי נורמאלי בעולם. שרית ובנה
אילוסטרציה
צילום: גטי אימג' בנק ישראל
מומלצים