שתף קטע נבחר

תלמידים תקפו באכזריות "כמו בסרט שראו"

שלושה תלמידים מבאר שבע ביקשו לחקות סצינה אלימה מסרט שצפו בו. הם התנפלו על תלמיד אחר, היכו אותו וגרמו לו לקרע בעור התוף - ואת הכל תיעדו במצלמת טלפון סלולרית. אחרי שנחקרו במשטרה הורחקו מבית הספר

האלימות בבתי הספר בישראל הפכה לנגע כבר מזמן, אבל מתברר שבכל פעם אפשר להיתקל בשיא חדש: חבורת תלמידים בבית הספר מקיף רבין בבאר שבע החליטו לחקות סצינה מסרט אלים שצפו בו ולצורך כך תקפו שלשום (יום א') באכזריות תלמיד מהמוסד החינוכי, ותיעדו זאת במצלמת הטלפון הסלולרי שהיה ברשותם.

 

התלמיד יצא בהפסקת הצהריים מכיתתו וצעד לכיוון החצר האחורית. בדרך התנפלו עליו שלושה תלמידי כיתה ח'. אחד מהם תקף אותו מאחור, חבט בו באוזניו וגרם לו לקרע בעור התוף ולשטף דם פנימי. תלמיד שני תיעד את המתרחש ואילו השלישי, ככל הנראה, עמד לצידם וצפה במתרחש. מחקירת התלמידים עלה כי הם ניסו לשחזר סצינה מסרט שראו, בו הוכה שחקן ערבי. על פי הידוע, לנערים לא היה כל סכסוך עם הנער המותקף.

 

יש לציין כי ברחבי בית הספר מוצבות מצלמות מעקב, למעט בנקודה שבה בחרו התלמידים לתקוף. מיד כשנתפסו, מחקו התלמידים את הסרט, אך בטלפון הסלולרי שהוחרם מהם נמצאו סרטים נוספים המתעדים מעשי אלימות שונים.

 

"הם גרמו לו לחור בעור התוף ושטף דם פנימי, וכל זה רק בגלל שרצו לחקות קטע שראו בסרט בו רואים מישהו מכה ערבי", סיפרה אמו של התלמיד ל-ynet. "הפלאפון עצמו הוחרם. הבן שלי התקשר אליי מיד לאחר התקיפה מחדר מהאחות. אני בקשר רציף עם בית הספר. הוא מעולם לא רב עם אף אחד, הוא תלמיד שקט ובדרך כלל לא מציקים לו".

 

משרד החינוך מסר בתגובה כי "המשרד מגנה ומוקיע כל מעשה אלימות באשר הוא. אשר למקרה הנדון, הרי שבשל חומרתו הורחקו התלמידים מספסל הלימודים, לאחר שהוריהם זומנו לשיחה אצל מנהלת בית הספר. בתום ההרחקה, ידון בית הספר באשר להמשך דרכם של התלמידים במוסד, זאת במקביל לטיפול של המשטרה אל מול המעורבים. כמו כן, בימים אלה תתקיימנה בבית הספר שיחות מקיפות עם התלמידים בנושא מניעת האלימות". 

 

המידע הראשוני הגיע באימייל האדום


פורסם לראשונה 22/01/2007 23:25

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תיכון רבין. מצלמות ברחבי המוסד החינוכי
צילום: גיל נחושתן
הותקף מאחור. אילוסטרציה
צילום: גיל נחושתן
מומלצים