שתף קטע נבחר

פישר: בקרוב נציע דרך לריסון עמלות הבנקים

נגיד בנק ישראל הודיע גם כי ישתף פעולה עם ועדת החקירה הפרלמנטרית של עמלות הבנקים שתתנהל במסגרת ועדת הכלכלה

נגיד בנק ישראל סטנלי פישר הודיע אמש כי ישתף פעולה עם ועדת החקירה הפרלמנטרית של עמלות הבנקים. הנגיד אמר כי יהיה נוכח בישיבתה הראשונה ובהמשך ילווה אותה המפקח החדש על הבנקים רוני חזקיה או נציג מטעמו.

 

פישר אמר זאת בפגישה שנערכה בכנסת בלשכתו של ח"כ אופיר פינס (עבודה) שיזם את הקמת הוועדה.

 

בפגישה השתתף גם יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ משה כחלון (ליכוד) שהתמנה אתמול לעמוד בראש ועדת החקירה בעניין עמלות הבנקים, שתתנהל במסגרת ועדת הכלכלה.

 

פישר אמר כי בנק ישראל יעלה בקרוב את הצעתו בעניין ריסון עמלות הבנקים בהתאם לסיכום שלו עם ח"כ גלעד ארדן (ליכוד), יוזם אחת משתי הצעות החוק הפרטיות שמונחות על שולחן ועדת הכלכלה לאחר שעברו קריאה טרומית.

 

ארדן עיכב את הטיפול בהצעתו לבקשת הנגיד לתת לו שהות בעניין זה לאחר שפישר תרם לתמיכת הממשלה בקריאה הטרומית של הצעת החוק של ארדן. כחלון ביקש מהנגיד שידרוש מהבנקים להימנע מצעדים חד צדדים בנושא העמלות עד לסיום עבודתה של ועדת החקירה.

 

תקציב בנק ישראל

פינס הזמין את הנגיד בעניין הצעת החוק הפרטית שלו להסדרת הפיקוח על תקציב בנק ישראל באמצעות ועדת הכספים שהונחה לא מכבר על שולחן הכנסת.

 

פינס הבהיר לנגיד כי הצעתו איננה פוגעת בעצמאות הבנק אלא רק תחזק אותו. הנגיד אמר כי פיקוח זה מוסדר בחוק בנק ישראל החדש שהכנתו הולכת ונשלמת אפילו בצורה הדוקה יותר מזו שבהצעת החוק הפרטית.

 

פינס הסכים לעכב את העלאת הצעתו לקריאה טרומית כדי לתת קדימות להצעת החוק הממשלתית, אבל אמר לנגיד כי אם זו לא תונח על שולחן הכנסת עד פגרת הפסח – הוא יעלה את הצעתו מיד בראשית כנס הקיץ.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
הנגיד, סטנלי פישר
צילום: חיים צח
מומלצים