שתף קטע נבחר

הפרוטוקולים של משה

במופע אימים ובעברית קלוקלת, הניח הנשיא סדרה של מטעני חבלה לאורך שדרת החוק והצדק של מדינת ישראל - ופוצץ אותם בזה אחר זה. לרגע נשמע נאומו כמו קטע הזוי במיוחד מתוך המניפסט האנטישמי

אמש בשבע בערב נדמה היה לרגע קט, כי מחבל חדר לבית הנשיא. הוא הצליח להסתנן דרך האבטחה הכבדה, לעטות חליפת שרד ולהתגנב למסיבת עיתונאים רשמית. שם, הגדיל האיש לעשות והתחזה לנשיא המדינה, לא פחות. נשמע מטורף? אין דרך אחרת להסביר את מה שראתה המדינה כולה; את המחזה המטריד עד מביש, מופע האימים בעברית קלוקלת, של אדם שאמור לייצג כל מה שטוב ומאחד בחברה הישראלית. במקום זה, קיבלנו תימהוני הזוי, שמנסה לחבל בכל אגף ואגף של מנגנוני אכיפת החוק.

 

משה קצב הניח אמש סדרה של מטעני חבלה צווחניים לאורך שדרת החוק והצדק של מדינת ישראל, ופוצץ אותם בזה אחר זה. תקוותו הייתה שהרעש הרב יזעזע את אוזני השומעים המבועתים ויסווה את האמת הפשוטה. הוא ניצל את המקום, את התואר, את המעמד ואת המשפחה - ופנה ישירות לעם, תוך אמונה מוחלטת שהוא טמבל.

 

התקשורת אשמה, כי הרי התקשורת אשמה תמיד ושופכת את דמנו. זה הקופירייט של הימין הקיצוני - אז למה ילד המעברה המושפל מקריית מלאכי לא יכול להצטרף? וגם המשטרה מושחתת, כי גם היא מטרה קלה ופופולרית בימים אלה (זוכרים את בני סלע, חבר'ה?). וגם היועץ המשפטי הזה מפוקפק ומדליפן - הוא אמנם מזרחי, אבל הרי השתכנז לאללה ומכר את נשמתו לחליפות השררה. והמתלוננות? בחורות טיפשות, שלא לומר (מקורבים) זנותיות. לא היה להן מגיע לעבוד בבית הנשיא, ולכן יזמו קמפיין שלם של השמצות שקריות.

 

לרגע נשמע נאומו של קצב כמו קטע הזוי במיוחד מתוך המניפסט האנטישמי, "הפרוטוקולים של זקני ציון". שוב הם שולטים בעולם, היהודים האלה מהתקשורת וממשרד המשפטים. איש לא יכול לעמוד נגדם. החלק המגוחך ביותר היה ההאשמה הכוללת ב"מקארתיזם". האם, תהיתי, מבין מר קצב את פירוש המושג? האם הוא יודע שסנטור ג'וזף מקארתי רדף אלפים, בהם יהודים רבים, בשל חשד לתמיכה בקומוניזם? ומה כל זה קשור לאדם שמחזיק בתפקיד הרם במדינה, וכל גוף חקירתי שקשק שמונה פעמים לפני שהחליט להציב אותו על הכוונת? במה זה קשור לאדם שנאשם בפלילים? מקארתי, מר קצב? אולי התכוונת אריה דרעי והתבלבלת. בכלל, נדמה שקצב כועס נורא על התקשורת, כי ציפה שכמו במקרה של דרעי, יבואו כמה עיתונאי חצר ויישבו על כתפו. אגב, דרעי הלך בסוף לכלא, וכל ה"זעקת אריה" והקיפצוצים מול מעשיהו לא עזרו. גם אלוהים שתק משהו, מה שאומר שלא עוזר לצטט מהתנ"ך. נקודה למחשבה בבית הנשיא.

 

הנאום הזה ייכנס להיסטוריה הפוליטית הישראלית כתרומה הגדולה ביותר של אדם יחיד למען סגירתו הסופית של בית הנשיא. כתבתי כאן בעבר - ואינני חוזר בי - שזו הזדמנות מצוינת לחסוך 26 מיליון שקלים בשנה. במו פיו סיפק קצב לכולנו את ההוכחה הסופית, הניצחת, מדוע חייבים לעשות את זה. מדוע אנשים קטנים שמגיעים למקומות גדולים הופכים את כולנו למדינה זעירה? פתחתם עיתון מחו"ל או ראיתם תחנת טלוויזיה זרה בימים האחרונים? עוד תתגעגעו לימים שבהם "סתם" טענו שאנחנו הורגים פלסטינים.

 

בסופו של דבר, אחרי שמפזרים את מסך העשן, הסיפורים, עורכי הדין ובלבולי המוח, הסיפור פשוט למדי: בעקבות קצה חוט שסיפק הנשיא עצמו, אזרה קבוצה של נשים אומץ והתלוננה נגדו על פשעים מיניים שביצע, ובראשם אונס. הן לא הכירו זו את זו ולא היה להן מניע משותף. הן לא יקבלו גרוש על זה, וחייהן רק הפכו לגיהינום. העדויות שלהן עברו סינון קפדני במשטרה ובפרקליטות, ובסופו של דבר הכריע היועץ המשפטי שיש מספיק חומר כדי להגיש כתב אישום. קצב קיבל, כפי שמגיע לו בחוק, זכות שימוע, כדי להציג את טענותיו. מה שאתם ואני, למשל, לא נקבל. בעקבות השימוע, יחליט היועץ האם לתקן או להסיר חלק מהאישומים נגדו. ואז זה ילך לעסקת טיעון או לבית-משפט, כי במאי קצב הולך הביתה בכל מקרה. וזה כל הסיפור.

 

וכל שנשאר בפה מהערב המביך הזה, זה טעם חמצמץ ותחושה שמגיע לכולנו טוב יותר. כי מעשה החבלה המפואר שביצע משה קצב עלול לגרום נזק בל יתואר למערכות החוק שלנו, הרעועות גם כך בקרב שכבות לא מבוטלות במדינה. כי במקום שבו עומד פוליטיקאי חלק לשון, יש רבים שבוחרים להאמין לו. מתלבטים? שפת הגוף המשכנעת של קצב עשתה לכם את זה? תשאלו את עצמכם: איך הייתם מתייחסים לחבר טוב שלכם, אם עשר נשים היו מאשימות אותו במעשים מגונים ואונס? אז איך תתייחסו לנשיא שלכם? וכן, בפעם האחרונה שבדקתי, מר קצב הוא עדיין הנשיא שלנו. אבל זה לא אומר שאנחנו הפראיירים שלו.

פורסם לראשונה 24/01/2007 23:11

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים