שתף קטע נבחר

"נאומו של קצב מלא באי דיוקים"

נאומו של הנשיא משה קצב עורר סערה במערכת הפוליטת והמשפטית, וגורמים הבקיאים בפרשה טוענים כי חלק מטענותיו אינן מדויקות. בין היתר הם דוחים את ההאשמה לפיה היועץ המשפטי הדליף פרטים לתקשורת בדבר פגישה שקיימו השניים, וטוענים כי קצב היה הראשון לפרסם הודעה על הפגישה

גורמים הבקיאים בפרשת הנשיא קצב, אשר עקבו אמש (ד') אחר מסיבת העיתונאים שקיים, טוענים כי בנאומו שזורים אי דיוקים. אותם גורמים ערכו בדיקה מדוקדקת של תוכן נאומו של הנשיא והעלו מספר תהיות בנוגע לדבריו.

 

קצב אמר בנאומו כי "בבית המשפט הזה של התקשורת אין צורך בראיות, בעובדות... לא הבנתי כיצד אפשר לייחס לי את המעשים האלו מבלי שביקשתם את תגובתי". הגורמים התייחסו לטענה זו של קצב והעירו כי ישנן ראיות לא מעטות בתיק המבוססות על מכתבים וקלטות ועל רצף של מתלוננות. לדבריהם, תגובתו של הנשיא נתבקשה לא פעם על-ידי התקשורת, אולם ברוב המקרים הפניות כלל לא נענו.

 

האזרח מספר 1 יואשם באונס - סיקור נרחב ב-ynet

 

אותם גורמים הוסיפו כי טענתו של הנשיא, לפיה "איש מכם לא עשה שום תחקיר על כל הטענות", מופרכת אף היא. זאת, מפני שאמצעי תקשורת רבים ביצעו תחקירים מקיפים, ונראה כי הדברים צויירו בצורה לא נכונה. 

 

קצב התייחס בנאומו למפגש חשאי שקיים עם מזוז ואמר כי "היועץ המשפטי אומר (לי) שהוא לא מתכוון לאשר או להכחיש. אבל אז הופיע היועץ אחרי יום בכנסת והוציא הודעה, שבה הוא מאשר את תוכן פגישתנו, בניגוד למה שהוא אמר לי בטלפון".


התקשורת במשכן הנשיא. גם הם חטפו (צילום: חיים צח)

 

הגורמים המקורבים לפרשה אמרו כי "בדיקה פשוטה מעלה מספר עובדות. האחת, שהנשיא קצב קיבל למשרדו עוד בטרם הפנייה ליועץ המשפטי לממשלה, דף ובו שאלות מפי בכירי העיתונאים. עובדה נוספת היא שהנשיא פירסם הודעה, לפיה התקיימה פגישה עם היועץ, שהיתה שגרתית ותקופתית. דבר זה לא עמד בהגדרת קצב. לדבריהם, למזוז כנראה לא היתה ברירה, ולכן העדיף היועץ להתייחס במילים קצרות לדבריו".

 

הנשיא אף טען כי שלוש המתלוננת המרכזיות בפרשה קשורות למפלגה "שהאווירה הזו של מגיע לי מסתובבת שם". כמו כן, טען

 קצב כי הן ביקשו לעבוד לצדו, ואילו הוא לא הסכים לקבל אותן. גם כאן, מסבירים הגורמים המעורים בחקירה, לא ברור אם יש איזשהו שיוך פוליטי למתלוננות. לדברי הגורמים, ודאי שלשתיים מהן אין שיוך פעיל ואין זה מדויק שהן אכן ביקשו לעבוד בבית הנשיא.

 

בנוסף, טען הנשיא כי טרם הפניה ליועץ המשפטי לממשלה, הוא לא נועץ בעורך דין. ל-ynet נודע כי קצב שוחח עם שר המשפטים לשעבר, יעקב נאמן, ונועץ בו טרם הפניה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קצב. נאום תוכחה
צילום: איי פי
צילום: גיל יוחנן
מזוז. הדליף או לא הדליף?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים