שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  "לנצל הרפורמה ברכב לקידום תחבורה ירוקה"
  "חיים וסביבה", ארגון הגג של ארגוני הסביבה, טוען כי אפשר לחסוך יותר מ-4 מיליארד שקל בשנה בהוצאה על דלקים לתחבורה אם יינתנו תמריצים לעובדים לעבור לתחבורה ציבורית

  "חיים וסביבה" - ארגון הגג של ארגוני הסביבה בישראל קורא לשר האוצר לנצל את הרפורמה בשווי השימוש ברכב צמוד, כדי להביא לשיפור סביבתי משמעותי ולהקטנת הזיהום מתחבורה פרטית, שגם יחסכו למשק סכומים ניכרים.

   

  הארגון קורא לנצל את הרפורמה המתוכננת למתן תמריצים למשתמשים בתחבורה הציבורית ובדרך זו לחסוך גודש בכבישים, שימוש בדלקים וזיהום אוויר, היוצרים למשק עלויות כספיות כבדות.

   

  לדברי "חיים וסביבה", הממשלה, המעסיק הגדול במשק, אינה מאפשרת לעובדיה לבחור תמורה כספית כתחליף להטבות של אחזקת רכב ורכב צמוד, גם למי שמעוניין בשימוש בתחבורה הציבורית. הרפורמה המתוכננת היא חלון הזדמנויות לשינוי גישה ברוח זו, אומרים בארגון.

   

  במכתב ששיגרה היום (ב') מנכ"ל הארגון עו"ד אלונה שפר (קארו) לשר האוצר, היא כותבת כי אם יינקטו צעדים מתאימים, המשק יוכל לחסוך מעל 4 מיליארד שקל בשנה בהוצאה על דלקים לתחבורה, וזאת בנוסף לצמצום בעלויות התחלואה מזיהום האוויר.

   

   

  שפר מציעה עוד להוזיל באופן משמעותי את מחירם של הרכבים ההיברידיים ולקבוע את שווי השימוש ברכב היברידי לא לפי מחיר הרכב אלא בהתאם לרמת זיהום האוויר שלו, ולנצל לשם כך חלק מההכנסות של הרפורמה בשוק הליסינג.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה ""לנצל הרפורמה ברכב לקידום תחבורה ירוקה""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: נתיבי איילון
  עומס בנתיבי איילון (ארכיון)
  צילום: נתיבי איילון
  עו"ד אלונה שפר (קארו)
  מוגש מטעם: מוצר השנה
  מומלצים