שתף קטע נבחר
אסתי טל רואה לשרונה בשורות
הגרפולוגית אסתי טל מייעצת לכם על ידי קריאה בכתב היד. והפעם: שרונה תוהה אם להיות מאפרת או סייעת גננת? אסתי בודקת את האסתטיקה של כתב ידה ומשיבה

כמה פרטים על שרונה

שרונה (42), היא אם לשני ילדים שלמדה להיות מאפרת מקצועית, אך בפועל עובדת כסייעת בגן של החינוך המיוחד. היא מעידה על עצמה שהיא אוהבת לאפר ולעסוק בטיפוח יופי, ושואלת "האם להמשיך כסייעת או להפוך למאפרת מקצועית?"

 

מה אני רואה בשורות שלה

לשרונה כתב גדול, עגול ורחב, המלמד על החום האימהי שהיא מקרינה. הרווח בין המילים ובין השורות גדול למרות הדינאמיות והמהירות שבה היא פועלת. היא חושבת ורק אחר-כך מבצעת. הזרימה היפה והנועם שלה מחפים על המרחק אותו היא שומרת מהסביבה. היא אובייקטיבית ויש לה כושר שיפוט טוב. יפה לראות את המקצב המהיר שלה מצד אחד, ומצד שני את יכולתה לחשוב באופן ברור, תוך תיקון טעויותיה בצורה מאוד גלויה.


כתב ידה של שרונה. חושבת ורק אחר-כך מבצעת 

 

שילוב תכונותיה ומענה לשאלתה

בדרך כלל, כשיש לאדם כישורים בסיסיים לעסוק בתחום מסוים, אני נוטה להמליץ לו לעשות כן. אחרי הכל, עיסוק במה שאוהבים מניב פירות רבים יותר מעיסוק מתוך הכרח. במקרה של שרונה מראים סימני כתב רבים שיש לה כישורים ותכונות אופי המתאימים יותר לעיסוקה הנוכחי מאשר להתעסקות בתחומי האסתטיקה. כתב ידה הרחב והכיוון האופקי שלו מלמדים על גישתה לזולת. היא יודעת להביע רגשות, היא משוחררת וזקוקה למרחב. מפגש עם ילדים מאפשר לה להביע את רגשותיה וגם מוציא אל הפועל את יכולות הנתינה בהן היא התברכה. לא מצאתי בכתב ידה סימנים כמו חלוקת דף טובה, פיסוק, מרווחים שווים, שוליים וארגון מדויקים שיעידו על התאמה לעיסוק בתחומי האסתטיקה. לעומת זאת, יכולת נתינה, עזרה לזולת, חום וזרימה עם תהליכים קיימים אצלה באופן בולט. גם אם תשנה את עיסוקה אני ממליצה על תחום בו תממש תכונות אלו תוך כדי פינוי מקום למימוש אהבתה לאסתטיקה- כתחביב.

 

מה בשורות שלכם

בחירת מקצוע היא אחת הבחירות הקשות שאנו עושים. ניתן לראות בכתב יד אם מתאים לאדם לעסוק בתחום שמחייב תקשורת עם אנשים או בעיסוק שאינו מצריך קשר עם קהל. כמו כן, ניתן לראות האם הוא זקוק למרחב סביבו ורצוי שיעבוד במקומות פתוחים או שיתאים לו לעבוד גם במקומות קטנים וסגורים.

כתב יד אופקי (כמו זה של שרונה) עם מרווחים גדולים מאוד בין המילים מלמד על הצורך במרחב, כמו גם על היכולת לעזור לזולת ולהקרין חום ואימהות. כתב יד צר, אנכי, עם מרווחים קטנים, מלמד על יכולות אנליטיות וטכניות. בדקו את כתב ידכם וגלו עד כמה עיסוקכם מתאים לקווי האופי שלכם.

 

איך משתתפים במדור?

שולחים לאסתי שאלה בצירוף דוגמת כתב יד שלכם ושל בני זוגכם, ילדים או חבריכם. ציינו מין, גיל ומהי היד הכותבת. את הדוגמה יש לכתוב לאורך דף שלם ללא שורות, בעט כדורי בלבד. דואר: "רואה לכם בשורות", עיתון לאשה, רחוב המסגר 9, תל-אביב 67776

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפגש עם ילדים מאפשר לה להביע רגשות
צילום: index open
צילום: עדי אדר
אסתי טל
צילום: עדי אדר
לאשה בפייסבוק
מומלצים