שתף קטע נבחר

חגיגה בחמת גדר: 50 ביצים לנחשים ציון ושרה

לפני שנה חזר הנחש ציון אל חמת גדר חבול ופצוע, לאחר שברח מהכלוב למשך 12 חודשים. לאחר טיפול רפואי הוא חזר לעצמו והיום הטילה זוגתו ביצים, מהם יבקעו נחשים בעוד שלושה חודשים. בחווה חוגגים: "לא האמנו שהוא ישוב לאיתנו אך הוא הוכיח שהוא מסוגל לבצע את העבודה"

נחשששו מה? מגיע לי מזל טוב: הנחש ציון, אחת הדמויות הפופולריות בחמת גדר, העניק נפח לפתגם "אין כמו בבית" והיום (ג') - שנה לאחר ששב לחווה בתום היעדרות ממושכת - הוא חגג עם זוגתו הנחשה שרה את הטלתם של 50 ביצים. הצאצאים צפויים לבקוע לאוויר העולם לקראת חודש מאי, ובחמת גדר מבטיחים שיהיה שמח.

 

ציון, נחש מסוג פיתון מרושת באורך של יותר מארבעה מטרים, הצליח לפני כשנתיים להיעלם מהכלוב בחמת גדר. בשנה שעברה הוא נמצא סמוך לאתר, כשהוא פצוע ומצולק, ומיד הועבר לטיפול רפואי. "לא האמנו שהוא ישוב לאיתנו אך הנה הוא הוכיח שהוא מסוגל לבצע את העבודה", אמר ל-ynet בסיפוק דוד גולן, המטפל הראשי בבעלי חיים בחמת גדר.


הנחשה שרה עם הביצים. בקרוב הבקיעה (צילום: חגי אהרון)

 

הנחשה שרה, כיום בת 12, אף היא מסוג פיתון מרושת, מתגוררת עם ציון באותו הכלוב. כשנעלם בן זוגה היו כולם בטוחים שדווקא היא זו שנעלמה ורק כאשר שב הביתה הבינו עובדי חמת גדר כי היא למעשה נשארה במשך כל החודשים הללו בכלוב.

 

השניים, שחזרו איש לפיתולי גופו של רעהו, צפויים לחבוק תוך שלושה חודשים צאצאים חדשים. "זמן הדגירה הממוצע אצל נחשים הוא כ-115 יום ורק מחלק מהביצים יבקעו נחשים, באורך של כחצי מטר כל אחד", אמר גולן.

 

בינתיים, מתכרבלת שרה היטב סביב ביציה וציון המאושר נמצא עמה בכלוב. גולן: "זו הטלה שנייה לשרה, הראשונה היתה לה ולציון לפני ההיעלמות, ואנו שמחים שהוא הצליח לחזור לעצמו ולהפרות לה צאצאים חדשים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנחשה שרה. ציון עשה את העבודה
צילום: חגי אהרון
מומלצים