שתף קטע נבחר

מזוז ושנדר: זה יום לא קל, אך אנו מביעים סיפוק

בהודעה חריגה, הביעו היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ופרקליט המדינה, ערן שנדר, שביעות רצון מהכרעת הדין במשפטו של חיים רמון. לדבריהם, בית המשפט אישר מחדש "נורמה ראויה בכל הקשור לשמירה על כבוד האשה והאוטונומיה שלה על גופה". מזוז ושנדר טוענים כי "במהלך המשפט חזינו בסדרת השמצות נגד מערכת אכיפת החוק"

במשרד המשפטים נושמים לרווחה: היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ופרקליט המדינה, ערן שנדר, הביעו הערב (יום ד') שביעות רצון מהכרעת הדין שניתנה היום במשפטו של שר המשפטים לשעבר, ח"כ חיים רמון: "יום שבו מורשע שר בישראל בפלילים הוא יום לא קל. עם זאת, אנו מביעים סיפוק על החלטת בית המשפט שקיבל את עמדת התביעה". הם הדגישו את קביעותיו הנורמטיביות של בית המשפט בעניין זכות האישה על גופה.

 

גורמים במערכת הפוליטית והמשפטית תקפו בחודשים האחרונים את היועץ המשפטי לממשלה על החלטתו לפתוח בחקירה פלילית ולהעמיד לדין את השר רמון, וטענו שוב ושוב כי מדובר במעשה שראוי היה לדיון במישור הציבורי ולא המשפטי. הועלו גם טענות קונספירציה שונות, שקשרו את הגשת כתב האישום עם ההתנגדות לרפורמה שהציג רמון כשכיהן כשר המשפטים. על רקע זה, קובעים מזוז ושנדר כי "במהלך המשפט חזינו בסדרת פרסומים והשמצות נגד מערכת אכיפת החוק, שביקשו להטיל דופי בניקיון כפיה של המערכת, ועסקו בקונספירציות מופרכות למיניהן. התקפות אלה היו בלתי-ראויות, ופגעו ללא הצדקה במערכת אכיפת החוק ובאינטרס הציבורי לעידוד ולקידום האכיפה של עבירות הטרדה מינית ומעשים מגונים".

 

 

לדברי מזוז ושנדר, בהכרעת הדין אישר בית המשפט מחדש "נורמה משפטית וציבורית ראויה בכל הקשור לשמירה על כבוד האשה, כיבוד רצונה והאוטונומיה שלה על גופה. בית המשפט העמיד על מכונן מושכלות יסוד בענין זה, וקבע באופן שאינו משתמע לשני פנים, כי נשיקה בפה עם הלשון בניגוד להסכמה, היא עבירת מין מובהקת שאינה שייכת ל'תחום אפור' או ל'תחום דמדומים'".

  

"התנהל מסע מתוקשר נגד המתלוננת" 

מזוז ושנדר גם הדגישו את אמירתו של בית המשפט ביחס ל"מסע מתוקשר" נגד המתלוננת שעלול לרפות ידיהן של מתלוננות אחרות במצבים דומים. "ראוי שכל הנוגעים לענין יתנו דעתם להיבט חשוב זה, עליו עמדנו גם לאורך התנהלות משפט זה ובהקשרים אחרים".

 

בהתייחס לאמירתו של בית המשפט בעניין העברת חומרי החקירה לידי ההגנה, אומרים מזוז ושנדר: "כפי שהודענו מספר פעמים בעבר, הוחלט זה מכבר כי תיערך בדיקה מקצועית בלתי-תלויה של הטיפול בתוצרי האזנת הסתר. בדיקה זו תיערך על-ידי סגן נשיא בית המשפט המחוזי בירושלים (בדימוס), השופט שלום ברנר, שהסכים מבעוד מועד, בטרם מתן פסק הדין, ליטול על עצמו עריכת בדיקה זו. הבדיקה מתבצעת גם על דעתו של מפכ"ל המשטרה. פרקליטות המדינה ומשטרת ישראל ישתפו פעולה באופן מלא, כמובן, עם הליך הבדיקה".

 

במשרד המשפטים שבו ואמרו בחודשים האחרונים כי למזוז אין דבר וחצי דבר נגד שר המשפטים לשעבר, ובשלבי החקירה הראשונים אפילו לא ידעו שהוא השר החשוד. אבל הגשת כתב האישום היתה צעד הכרחי במישור הפלילי, והכרעת הדין נתנה תוקף ממשי להחלטה הזו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב קלדרון
מני מזוז מביע סיפוק
צילום: ניב קלדרון
רמון וזוגתו ורד שרון-ריבלין
צילום: ניב קלדרון
צילום: ניב קלדרון
קונספירציות מופרכות. שנדר
צילום: ניב קלדרון
מומלצים