שתף קטע נבחר

סקירה: טלפון של פיליפס לשיחות ב-Skype

המכשיר החדש של פיליפס יאפשר לכם לדבר בעזרת טלפון רגיל דרך תוכנת Skype. למי שצריך את זה, מדובר במכשיר טוב

למרות שניתן לשוחח בקלות בתוכנת הטלפון האינטרנטית Skype בעזרת מיקרופון ורמקולים או אוזניות, בשנים האחרונות צצים להם טלפונים רבים, המיועדים רק (או בנוסף) לשיחות Skype. מדובר בטלפונים הדומים לטלפונים הביתיים שלנו, לרוב מעוצבים יפה ומעט קלים יותר.

 

פיליפס הוציאה טלפון כזה, מדגם 080VOIP. הטלפון מתחבר בעזרת USB למחשב ומאפשר לקיים שיחות דרך תוכנת הסקייפ. הטלפון של פיליפס דומה מעט לטלפוני ה-DECT למיניהם, והוא מגיע עם מעמד שולחני, נרתיק לנשיאה, תוכנה ו-20 דקות שיחה חינם בסקייפ (וחודש תא קולי).

 

כבל ה-USB מתלפף בתוך המכשיר כדי להסתיר אותו או כדי שאפשר יהיה לקחת את הטלפון בקלות ממקום למקום. על ראש ה-USB ישנה מדבקת אזהרה גדולה, אשר מבקשת להתקין את התוכנה לפני שמחברים את המכשיר למחשב.

 

ההתקנה

בתחילת ההתקנה קיבלנו הודעה נוספת שאין להתקינה אם הטלפון מחובר למחשב. הודעת אזהרה נוספת אמרה שהתוכנה מותאמת רק ל-Windows XP ו-Windows 2000, כך שאם יש לכם מערכת הפעלה ישנה יותר – לא כדאי לכם לנסות.

 

במהלך ההתקנה תתבקשו לחבר את הטלפון. בנוסף, ההתקנה שמגיעה עם הטלפון תתקין גם את תוכנת הסקייפ – מבלי לבדוק אם היא כבר מותקנת על המחשב שלכם או לא. בספר ההתקנה ישנה אף אזהרה שהמכשיר יעבוד הכי טוב עם הגירסה של סקייפ אשר נמצאת על התקליטור, ולא בהכרח תעבוד היטב עם גירסאות חדשות יותר. מלבד זה, ההתקנה פשוטה ומהירה יחסית. מערכת ההפעלה והתוכנה זיהו את הטלפון בקלות והצלחנו להשתמש בו מייד בסיום ההתקנה.

 

אפשרויות הטלפון

הטלפון נראה סטנדרטי לחלוטין; הוא כולל את האפשרויות הבסיסיות של תוכנת הסקייפ, כגון דיבור, ניתוק, גלילה ברשימת הקשר שלכם, לחצן להפעלת תוכנת Skype, גישה להודעות קוליות ולחצן השתק (Mute).

 

בעזרת ההגדרות של התוכנה שמגיעה עם הטלפון, תוכלו לשלוט על פרמטרים אחרים, כגון האם התוכנה תעלה באופן אוטומטי כשהמחשב עולה, הפעלה אוטומטית של סקייפ עם התוכנה של הטלפון, בחירת שפה (אין עברית), גובה השמע (volume), סוג צלצול המכשיר וגובהו והגדרת הקלט והפלט של מכשיר השמע (ניתן להגדיר, למשל, שמדברים דרך הטלפון אך שומעים דרך רמקולי המחשב או ההפך).

 

לסיכום

בסך הכל מדובר במכשיר טוב מאוד, אך מעט יקר. איכות השמע הייתה טובה מאוד (יחסית לסקייפ, לא לטלפון רגיל, כמובן), לשני הצדדים. Philips נעזרת בטכנולוגיה שהיא קוראת ClearVoice כדי לשפר את איכות הקול. למרות האזהרה בחוברת למשתמש – המכשיר עבד טוב גם עם גירסאות חדשות יותר.

 

המכשיר – וזה נכון לכל מכשיר טלפון כזה – יגרום לכם להחזיקו במקום לדבר בנוחיות דרך המיקרופון שלכם. המכשיר הזה מיועד למי שרגיל לדבר דרך טלפון רגיל – ולא מצליח להיפרד מהתחושה הזו.

 

מחיר: 219 שקלים. להשוואה בערוץ הקניות של ynet לחצו כאן.

 

בעד: מכשיר איכותי, איכות שמע טובה

 

נגד: אין עברית בממשק התוכנה, לא זול

 

שורת תחתונה: טלפון טוב – למי שצריך להחזיק טלפון כדי לדבר בסקייפ

 

ציון:

 

דרישות מינימום: Windows XP או Windows 2000

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים