שתף קטע נבחר

תינוק נפגע קשה באיבר מינו במהלך ברית מילה

הוריו של התינוק חיפשו מוהל שיסכים לערוך ברית לבנם למרות שהוא חלה בצהבת. לאחר הברית גילו ההורים דם רב בחיתול. התינוק נותח בבית החולים תל-השומר שם הצליחו הרופאים לעצור את הדימום

איבר מינו של תינוק בן שמונה ימים נפגע קשה במהלך טקס ברית מילה שנערך אתמול (א') באולם בבני-ברק. התינוק הועבר לבית החולים תל-השומר, משם נמסר כי הוא נותח על-ידי צוות מומחים כדי לעצור את הדימום. 

 

לאחר הברית הבחינו הוריו של התינוק שהחיתול מלא בדם, אולם המוהל כבר עזב את המקום. ההורים קראו למוהל אחר שהורה להם להזמין מיד ניידת טיפול נמרץ, משום שהתינוק איבד דם רב. ההורים סיפרו לחובשי הצלה גוש דן שהגיעו לאולם לטפל בתינוק, שבנם חלה בצהבת אך הם התעקשו לערוך לו ברית מילה במועד. לדבריהם, הם התקשרו למוהלים רבים בספר הטלפונים, עד שמצאו מוהל שהסכים לערוך ברית מילה לתינוק עם צהבת.

 

שי פנחס, פרמדיק מד"א דן שהגיע לטפל בתינוק, חיפש באולם את העורלה ואת החלק מאיבר המין שחתך המוהל והביא אותם בשקית עם קרח לבית החולים. פנחס: "התינוק לא היה במצב קשה והבאנו אותו למחלקת ילדים בתל-השומר. אני מעריך שכנראה במהלך הברית חתכו מאיבר מינו יותר מדי".

 

דובר איחוד-הצלה, ירח טוקר, מסר כי זהו המקרה הרביעי של סיבוכים רפואיים בבריתות, שטופל בחודשים האחרונים על ידי חובשי הצלה.


פורסם לראשונה 04/02/2007 22:39

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גטי אימג' בנק ישראל
התינוק דימם (ארכיון)
צילום: גטי אימג' בנק ישראל
מומלצים