שתף קטע נבחר

הכנסת מתרחבת בעלות של 387 מיליוני שקלים

מנכ"ל הכנסת הציג בפני הח"כים את תוכניות הבנייה. שטחו של משכן הכנסת יוכפל עד השנה הבאה, והמשכן עצמו יהפוך למבנה מפואר, "קומפלקס מהגדולים שיש בירושלים", לדברי המנכ"ל

תשובה לשאלה לאן זורמים כספי המסים שלכם בין השאר, ניתנה היום (ד') בוועדת הכנסת. חברי הוועדה קיימו דיון מיוחד בהרחבת משכן הכנסת, בעלות של 387 מיליון שקלים. 

 

מנכ"ל הכנסת, אבי בלשניקוב, הסביר לחברי הוועדה כי התשלום לפרויקט יתפרס על פני 25 שנים, והציג את התוכניות, מהן עולה כי מדובר במבנה מפואר ביותר.

 

במסגרת הפרויקט כבר נמסרו לחלק מחברי הכנסת לשכות חדשות שנבנו עבורם. בימים אלה ממשיכה בין היתר בנייתו של אגף ועדות חדש. "הכנסת הולכת לשנות את פניה", הבטיח בלשניקוב. "בעוד מספר חודשים יעבור חלק ממרכז הכובד של הכנסת, הנמצא כיום בבניין הישן, גם לבניין החדש".

 

במהלך עבודות החפירה בכנסת התגלתה מערת קבורה מימי בית שני, אותה החליטו לשמר בעלות של 250 אלף שקלים.

 

על פי התוכנית, בסופו של דבר תורחב הכנסת ב-50 אלף מ"ר, שיתווספו ל-40 אלף עליהם מתפרס המשכן כיום. "זה יהיה קומפלס מהגדולים שיש בירושלים. השקענו כסף רב בהנגשת הכנסת לאוכלוסיות בעלי צרכים מיוחדים", הוסיף בלשניקוב.

 

הפרויקט אמור להסתיים במהלך 2008. בלישניקוב הסביר: "אני לא יכול לומר שאין איחורים בלוח הזמנים, אבל אנחנו מעמידים למנהלי הפרויקט לוחות זמנים עם שוט של קנסות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המשכן. השטח יוכפל
צילום: גבי מנשה
מומלצים