שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שמונה כוריאוגרפים זכו במענק יצירה וקהילה

  חברת טבע הרחיבה את תחלק מענקי יצירה בסכום כולל של 300 אלף שקל במטרה לקדם את תחום המחול והיצירה המקורית בפריפריה

  שמונה כוריאוגרפים זכו השנה במענקי חברת טבע לעידוד היצירה המקורית ולקידום המחול בפריפריה. סכום המענקים הכולל הוא 300 אלף שקל שחולקו בין שמונה הזוכים. את מענק "יצירה וקהילה" החליטו חברי הועדה לבחירת הזוכים שכלל את נעמי פרלוב, ד"ר עתי ציטרון ונציגת חברת טבע, אילה מילר, להעניק לכוריאוגרפים סהר עזימי, ענת דניאלי, להקת דה דה דאנס ורננה רז. במסגרת המענק יקבל כל זוכה 50 אלף שקל לעבודה על יצירה מקורית ולעבודה קהילתית וסכום של 10,000 שקל נוספים להעלאת מופע בפריפריה. לעת עתה במסגרת הפרויקטים הנבחרים יחבר סהר עזימי בין נערים בעלי הפרעות התנהגותיות PDD לבין תלמידות מחול. רננה רז תשתף פעולה עם להקת הפולקלור הדרוזית מדלית אל כרמל ולהקת דה דה דאנס מתכננת שיתוף פעולה עם תלמידים מפנימית הדסים.

   

  במענק "עידוד יצירה" זכו השנה גילת אמוץ, יוסי ברג, יסמין גודר וסילביה דוראן. המענק, בסכום 15 אלף שקל, נועד ליצירת עבודה חדשה שתעלה בסוף השנה.

   

  אילה מילר, מחברת טבע אומרת: "תכנית המחול שיזמנו בשיתוף עם עמותת הכוריאוגרפים העצמאיים, פועלת זו השנה השנייה. התכנית נוסדה במטרה לסייע לאמנים מתחום המחול ולעודד אותם למצוינות באמנות. אנחנו מאמינים שחברה בריאה היא גם חברה יוצרת ולכן יש לתמוך גם בתחומי תרבות ואמנות. באמצעות התכנית אנו מעודדים מצוינות ישראלית מקורית בתחום המחול ובנוסף מקרבים את המחול לפריפריה".

   

  סיגלית גלפנד, מנכ"לית עמותת הכוריאוגרפים, מדגישה: "יש מעט מאד גופים שאליהם יכולים היוצרים העצמאיים בתחום המחול לפנות בבקשה לתמיכה. זו יוזמה מבורכת שפותחת נתיב חדש של סיוע משמעותי ליצירת מחול מקורית בישראל. החיבור בין היוצרים לקהילה מעצים את שני הצדדים".

   

  שמונה הזוכים נבחרו מתוך כעשרים יוצרים שהגישו את מועמדותם. בחירת הכוריאוגרפים נעשתה על סמך צפייה ביצירותיהם של האמנים והתייחסות לקורפוס עבודותם. יש לציין כי בשנה שעברה העניקה חברת "טבע" מענק יצירה לשני כוריאוגרפים בלבד. בעקבות הצלחת הפרויקט הוחלט השנה להרחיבו. הזוכים בשנה שעברה היו סהר עזימי וענת דניאלי.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דה דה דאנס. יעבדו עם בני נוער מהדסים
  צילום: ליאור דנציג
  לאתר ההטבות
  מומלצים