שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אביו של התינוק שנפצע בברית: אני מלתי אותו
  לפני יומיים הובהל תינוק לבית חולים, לאחר שנפגע קשה באיבר מינו במהלך ברית. במשטרה ניסו להתחקות אחר המוהל ובחקירתו הודה האב כי מל את בנו בעצמו, כשם שעשה לילדיו האחרים. האב חשוד ברשלנות

  האב הודה בחקירתו: אני אחראי לפציעתו הקשה של בני במהלך ברית מילה. לפני כיומיים הובהל לבית החולים תל השומר פעוט בן שמונה ימים שעבר ברית מילה בבני ברק ובמהלך הברית הוא החל לדמם. התינוק נותח בבית החולים על ידי צוות מומחים כדי לעצור את הדימום מכיוון שחלק מהעטרה נחתכה במהלך הברית.

   

  מספר שעות לאחר שהתינוק אושפז בבית החולים, הצוות הרפואי עדכן את המשטרה בפרטי האירוע. במשטרת מרחב דן החלו מיד בבדיקת נסיבות האירוע אולם מכיוון שמדובר בקהילה חרדית סגורה, לא הצליחו לדעת מי המוהל אשר ביצע את הברית.

   

  אתמול זומנה האם לתת עדות אולם היא הייתה במצב נפשי קשה לאור האירוע ולא הסכימה לגלות מי המוהל. היום החליטו במשטרה לזמן את האב לעדות כדי לנסות ולגלות באמצעותו מי מל את בנו. במהלך החקירה הופתעו השוטרים כאשר התוודה לפתע האב, שהינו בשנות ה-30 לחייו, כי הוא זה שמל את בנו, כשם שעשה עם ילדיו הקודמים.

   

  מתן עדות הפכה לחקירה באזהרה, בחשד לרשלנות. האב סיפר לשוטרים כי על פי שולחן ערוך, מצווה גדולה היא כי האב הוא זה שיימול את בנו. ל-ynet נודע כי במהלך הברית, כאשר האב הבין שהוא עשה טעות, הוא קרא למוהלים מוסמכים מבני ברק.

   

  כמה מהם הגיעו למקום כדי לנסות לעזור לאב לתקן את הטעות שעשה וכעבור שעה קלה הזמינו מוהל מומחה, אשר מבלי לחשוב פעמיים, הורה להם לקרוא מיד לאמבולנס ולהעביר את התינוק לבית החולים. בקרב הקהילה החרדית התנהל מאז ויכוח מלווה בהאשמות, מדוע מוהלים אפשרו לאב למול את בנו בעצמו. 

   

  בתום חקירתו שוחרר האב ופרקליטיו, עורכי הדין זרי חזן וגיל דחוח, מסרו ל-ynet כי "בני המשפחה מתפללים לשלומו של הילד. האב מסר את גרסתו למשטרה ואין בכוונתו להוסיף דבר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים