שתף קטע נבחר

עלו ברשת: לאתגר את אורי גלר

פינוק בעבודה אצל ענקית החיפוש, שער גלישה לגולש הדתי, קוסם שמעביר את היד דרך זכוכית, החלפה של חפצים ישנים, מסחר מקוון עם ערך מוסף חברתי, ההסטוריה של תל אביב, אתרי הנצחה אישיים לחיילים ומיטב קטעי הווידאו ברשת

צל"ש השימושיות

דף יומי - "דתי פייג'" הוא אמנם שער גלישה ולא אתר תוכן, אבל ניכר שמקימיו לא חסכו בשום מאמץ להפוך אותו לכלי חשוב, יעיל והכרחי בסדר יומו של הגולש הדתי. האתר החדש מציג קישורים איכותיים לאלפי שירותים, אתרי תוכן, מאגרים וכלים ברשת, בסיווג ל-24 קטיגוריות מידע עיקריות. האתר מציע כתובת מוצא אחת לכל פעילות רלוונטית לציבור הגולשים שלו מדגיש מידע תורני ברשת אך גם פעילויות פנאי והיכרויות לרווקי ורווקות המגזר.

  

החברתיים

כמה יוזמות חברתיות ראויות ומעניינות שהושקו בימים אלה:

 

יש תקווה – הוא שמה של תנועה לא מפלגתית חדשה, שהיעד שלה הוא שיפור הממשל והשלטון בישראל. את התנועה מפעילים אנשי עסקים, מנהלים בכירים, אנשי אקדמיה ופעילים חברתיים השואפים לחזק את מעמד הכנסת, לייצב את כהונתה של כל ממשלה לפרק זמן של ארבע שנים לפחות, ובעיקר לשפר את איכות הניהול במשרדי הממשלה.

 

באתר האיכותי והמושקע של התנועה אפשר לקרוא מאמרים ברוח זו, לצפות בסרט המלווה את הקמפיין ("עם ישראל חי, אבל השיטה מתה!"), להגיב ולהצטרף כתומכים לפעילות התנועה.

 

פרויקט אגורה – האתר הזה הושק כבר לפני כמה חודשים, ועדיין מספיק חדש ומספיק חשוב להפנות אליו את הפוקוס בכל הזדמנות. החזון של מפעילי "אגורה" – האנשים הטובים צור טאוב, עמית בן דוד, ירון בן עמי והילה פיש -

הוא פיתוח של פלטפורמה גדולה ומוכרת, שתאפשר לכל אדם להציע למסירה בחינם כל פריט שאין לו שימוש בו, במקום להשליכו.

 

הפרויקט, שמפעיליו גורסים "לתת זה לקבל", מאפשר מחזורי חיים חדשים לבגדים ישנים, אביזרי מחשב ובידור, אופניים, רהיטים, ציוד ספורט, פריטים לתינוקות ועוד. הפילוסופיה היפה הופכת המקרה הזה לפרקטיקה שימושית ביותר, ולסיוע קהילתי בעל ערך, שכן כל הצדדים נהנים, ואיש אינו חסר. כפועל יוצא, האתר מייצר אאוט-לט של שפע פריטים שהיו בידינו, ולמי שיכול להפיק מהם תועלת לא היתה גישה אליהם.

 

הבוידעם – הוא זירה מקוונת למטרות מסחר עצמאיות של גולשים, שרותם את הפעילות המסחרית לטובת עשייה חברתית. האתר מציע לגולשים פלטפורמה חינמית (בשלב זה) למכירות של פריטים, ובתמורה, מזמין את המוכרים לתרום לפחות אחוז אחד מערך המכירה לעמותות החברתיות המומלצות שם. יפה.

 

התל אביביים

שני אתרים חדשים ויפים המוקדשים להיסטוריה הקצרה של העיר העברית הראשונה:

 

תל אביב שלי – עיתונאי התיירות אילן שחורי הפך את אהבתו הגדולה לעיר תל אביב לעיקר עיסוקו. הוא פרסם ספר על תל אביב, משלים תואר שלישי בלימודי ההיסטוריה של העיר, ומקיים סיורים מודרכים באתרים ההיסטוריים

של שכונת אחוזת בית.

 

במקביל, הקים במשאביו הפרטיים ועל חשבון זמנו אתר יפהפה על ההיסטוריה של העיר, המציג ציטוטי מחקרים, פרוטוקולים ומסמכים מעברה, לצד תמונות מראשית ההתיישבות מחוץ ליפו. האתר דינמי ומתעדכן מדי יום, ובין היתר מביא תאריכון, רשימת בתים לשימור, ומידע על ארכיונים לטובת חוקרי העיר וחובביה.

 

אחוזת בית – עמותת המשפחות של מייסדי תל אביב השיקה אתר מושקע ומעוצב היטב, המביא את תולדותיה של העיר מהזווית האישית של 66 בני המשפחות המייסדות, ומובאים ישירות מפי הבנים והנכדים של מקימי העיר. האתר הוקם בכוונה להציג את סיפור הקמתה של העיר גם לבני הדורות הבאים, וגם כדי לאסוף מידע היסטורי ועדויות מצאצאים אחרים של המשפחות ומהציבור הרחב.

  

המנציחים

שני אתרי הנצחה אישיים לחיילים שנפלו בפעילות מבצעית:

 

רועי קליין - סביב דמותו של רס"ן רועי קליין, שהיה סגן מפקד גדוד 51 בגולני, נרקם אחד מסיפורי הגבורה הנוראים והכאובים יותר במלחמה האחרונה: בעיצומו של הקרב הקשה מול לוחמי חזבאללה בכפר בנת-ג'בל, ובבואו לסייע בחילוץ פצועים, זינק רועי על רימון חי שנזרק אל הכוח. חייליו העידו ששמעו אותו זועק "שמע ישראל", אולם רק בדיעבד הבינו שהשליך עצמו על הרימון.

 

המהלך ההירואי והבלתי נתפס הזה היה האחרון בחייו, אולם הוא הציל את חייליו מפגיעה ודאית. רועי נהרג בגיל 31, והשאיר אחריו אלמנה ושני יתומים. האתר הפרטי לזכרו מביא את סיפור חייו ומתאר מעדויות שונות את מהלך הקרב הארור ההוא.

 

עומר שליט – בשבוע שעבר מלאו עשר שנים לתאונה המבצעית הקשה ביותר בתולדות צה"ל, התרסקות שני מסוקי היסעור מעל שאר יישוב.

 

לקראת האירוע הקימו בני משפחת שליט, שבנם עומר היה בין הרוגי האסון, אתר פרטי ומרגש לזכרו, שמציג את הילד הכל-ישראלי המוצלח, הלוחם והמשורר-הרומנטיקן ואת עזבון שיריו הרבים, שקובצו והוצאו לאור לאחר מותו. שיר אחד של עומר הולחן והוקלט בידי גלי עטרי, ודברי ההספד של אמו הולחנו לשיר בידי שלומי שבת. האתר מביא גם תמונות מחייו וטקסטים אישיים שכתבו חבריו לזכרו.

  

חדש בטיוב

מקבץ מהסרטונים החמים באתרי שיתוף הווידאו ששיגרו אלינו קוראי המדור:

 

העבודה הכי טובה בעולם – החברה הזו דורגה בידי המגזין פורצ'ן כמקום העבודה החלומי של ארה"ב. בקטע הזה מציג כתב NBC את הסיבה העיקרית - אף שמדובר באחד העסקים הרווחיים והמוכרים ביותר בעולם, מרכז הפיתוח וההנהלה שלו אינו אלא סוג של קאנטרי קלאב שנראה ונשמע ההזייה האוטופית של כל שכיר: יש שם אולם משחקים ענק, בריכה, ספא ומסג'ים, מכון כושר ענק, אולם אוכל ברמה של מסעדת יוקרה, מספרה, מכבסה, מרכז לשטיפת מכוניות, מגרשי טניס וכדורעף, מרפאה עם חמישה רופאים לשירות העובדים בלבד – וכל המתקנים פתוחים ופועלים חינם ובכל זמן.

 

גם קוד ההתנהגות משוחרר, מותר לבוא ולהסתובב בפיג'מה ובנעלי בית, ואפילו להביא את הכלב לעבודה. נוכח התנאים האלה, ולא רק, מקבלת החברה הזה מדי יום 3000 בקשות עבודה חדשות. לא פלא שהעובדים של החברה הזו

מכורים לעבודה ולמקום, ומוכנים לעשות כמעט כל דבר למענו. התנאים האלה נראים כה בלתי נתפסים, שכל מה שנותר לנו זה לראות ולבכות. אגב, את כל התיאור הזה ניתן היה לצמצם למילה אחת - גוגל. (שלח: קרין אלון).

 

לאתגר את אורי גלר – ערוץ 2 הכניס אותנו למוד של קסמים, ואולי משום כך משגרים לנו קוראים רבים מיני מופרכויות חינניות ששמות את גלר בפרופורציות הנכונות.

 

הקטע הזה הוא אחד המדהימים מכולם – הקוסם היפני סיריל עושה את הבלתי אפשרי – מחדיר את זרועו דרך קיר אקווריום מזכוכית, ומוציא אותה משם בלי להשאיר שום חור או סדק. צריך קצת סבלנות, אבל שווה לצפות עד סוף הקטע. (שלח: עמית פל).

 

סלט סלטה – וזה קצר אך מדליק: אחד, לידור להב שמו, מתחבר לקפיצים ומסלטט באוויר מגג מכונית חונה.

 

פשוט.. אל – ובונבון לסיום: לרגל "כמעט השיר שלנו 4", תחרות החיקויים של סצינות מפורסמות מתוך הסדרה שמקיים "פליקס" בין גולשיו, הנה הפרודיה המושקעת והחיננית של גל רז והצוות שלו על הפרומואים המגוחכים, כולל גרסה מעתיקת נשימה של נינט.

 

נראה סרט? אולי סדרה?

זוכרים שהגשנו כאן אוצר מקוון של 500 אלבומים מלאים להאזנה חינם ברשת? אם שמחתם אז, עכשיו תהיו ממש מאושרים, כי "פיק-ויד" הוא שוס גדול הרבה יותר.

 

האתר הזה לוקח את תפיסת אתרי שיתוף הווידאו לשלב הבא, ועל בסיס תכנים שמעלים הגולשים הוא מגיש ארכיון ענק ומסודר של סרטי קולנוע וטלוויזיה, סרטי אנימציה, סדרות אנימה ומנגה, וסרטים ותוכניות אסיאתיות.

 

זוהי מעין ספריית וידאו ענקית וחופשית, שמאפשרת צפייה בכל זמן, כמעט בכל מה שעולה על רוחכם. יש שם פרקים רבים מכל סדרת טלוויזיה, סרטי קולנוע מלאים, סאטירות ואנימציות – ובכולם ניתן לצפות באיכות טובה ובמהירות סבירה.

(האתר נמצא כרגע בשלבי בטא ואינו זמין לכל גולש).

 

יתכן וחלק מהאתרים לא יהיה זמין בגלל עומס גולשים.

 

הצטרפתם כבר לניוזלטר החדש שלנו? הירשמו באמצעות תיבת הרישום התכולה מימין ותקבלו בימים ב'-ד' את מהדורת סיכום היום שלנו - עם קישורים מעניינים והערות על המצב

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים