שתף קטע נבחר

שתי רעידות אדמה הורגשו בדרום ובמרכז

מעט אחרי חצות נרשמו שני רעשי אדמה בהפרש של כדקה זה מזה, שמוקדם בצד הירדני של דרום ים המלח. הרעשים, שעוצמתם 3.6 ו-4.5 בסולם ריכטר, הורגשו מהנגב ועד השרון. לא ידוע על נפגעים או נזק

סמוך לשעה 00:15 הלילה (שבת) הורגשו שתי רעידות אדמה בחלקים נרחבים מהארץ, מהנגב ועד אזור השרון. עוצמת הרעש הראשון הייתה 3.6 בסולם ריכטר ועוצמת השני הייתה גדולה בכמעט דרגה שלמה. רעשי האדמה הנוכחיים הורגשו שלוש שנים בדיוק לאחר שרעש בעוצמה של 5.1 פקד את ישראל וגרם למספר פצועים ולקריסת כמה חלקי מבנים.

 

הפעם, עדי ראייה דיווחו על תנודות חלשות יחסית, ולא נמסר על נפגעים או נזקים לרכוש. מנהל אגף סיסמולוגיה במכון הגיאופיזי, רמי הופשטטר, אמר בשיחה עם ynet כי מדובר ברעשי אדמה חלשים עד בינוניים. "מוקד הרעידות נרשם בצד הירדני של דרום ים המלח. הרעידות אירעו בהפרש של כדקה זו מזו. עוצמת הראשונה הייתה 3.6 בסולם ריכטר, ועוצמת השנייה הייתה 4.5".

 

מבין האזרחים שהיו ערים בשעת לילה, רבים הרגישו את הרעידות. ניצן, תושב ראשון לציון, סיפר כי: "ישבתי על הכסא והוא התחיל לזוז. אבל הבית עצמו לא זז ולא נפל".

 

בתל אביב, שכב אהרון דויטש במיטתו כשחש ברעש. "אני גר בקומה שישית והבית רעד, אבל לא נפלו דברים. זו פעם ראשונה שהרגשתי רעידת אדמה. פשוט שכבתי במיטה והרגשתי שהחדר זז".

 

גם צפונה משם, בנתניה, האדמה לא שָקטה. איציק, תושב העיר, סיפר ש"בשעה 00:18 הייתה רעידה שנמשכה בערך דקה וחצי או שתיים. היא הייתה קלה יחסית - לא עפו דברים, רק המנורות שתלויות מהתקרה קצת התנדנדו. הרגשתי את זה כי אני גר בקומה גבוהה".

 

כפי שרבים זוכרים, בשנת 2004 פקדה את ישראל אחת מרעידות האדמה החזקות ביותר של השנים האחרונות - שעוצמתה 5.1 בסולם ריכטר. אז זעה האדמה בשעה 10:15, גם כן כתוצאה מרעש שמוקדו בים המלח, ובהלה פשטה בקרב רבים.

 

דווח על קריסה של חלקי מבנים במקומות שונים בארץ, ועל מספר אנשים שנפגעו באורח קל, בעיקר נפגעי הלם.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
תמונת אילוסטרציה
צילום: רויטרס
צילום: ערוץ 1
מנזקי הרעש ב-2004
צילום: ערוץ 1
מומלצים