שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אושר: חובה לשפץ חזיתות בתים בת"א
  מועצת העירייה אישרה חוק שייכנס לתוקף בתוך מספר שבועות, לפיו מהנדס העיר יוכל לדרוש מהאזרחים שיקום ושיפוץ של חזית הבניינים כל 15 שנה. החובה תחול עם בעל הבניין וגם על מי שמחזיק בו

  מועצת עיריית תל-אביב אישרה אתמול (א') חוק חדש שיחייב שיפוץ של חזיתות הבניינים בתל-אביב כל 15 שנה, אלא אם יינתן פטור ספציפי לבניין. הצעת החוק נשלחה למשרד הפנים וצפויה להיכנס לתוקף בעוד מספר שבועות מיד עם פרסומה ברשומות.

   

  החוק החדש מרחיב במידה ניכרת את סמכותה של הרשות המקומית לאכוף שיפוצם של מבנים בתחומה. הוא מתבסס על הנחת העירייה כי הזנחת החזיתות היא פתח לבעיות משנה רבות בהן ירידת ערך הנכס ובאטראקטיביות העיר, השפעות תברואתיות, בטיחותיות וחברתיות.

   

  החוק החדש מסמיך את מהנדס העיר לדרוש את שיפוץ חזית הבניין מדי 15 שנה. עבודות השיפוץ יכללו עבודות צביעה וטיוח, שינוי מיקום צנרת חיצונית, החלפת חלונות, דלתות, מרזבים תריסים גגות ועוד. 

   

  השיפוץ החזיתי כולל גם את התאמת הנכס לשכונה ולרחוב בו הוא מצוי ולחוק התכנון והבנייה. אחד החידושים בהצעת החוק הוא האפשרות לאכוף את שיפוץ הבניין גם על מחזיק בנכס ולא רק על בעליו.

   

  מחזיק שיחשוב כי חובת השיפוץ לא חלה עליו יעביר את הדרישה לבעלים. אם תיתקל העירייה בסירוב תשפץ את הבניין באמצעות החברה העירונית עזרה וביצרון ותרשום הערת אזהרה על הנכס בטאבו. עם מכירת הנכס תיגבה העירייה את עלויות השיפוץ. אזרח שיקיים את דרישת השיפוץ יזכה לסיוע כספי לפי כללים שטרם נקבעו.

   

  בשנים האחרונות בוצעו שיפוצי בתים בעיקר באמצעות חברת עזרה וביצרון על בסיס התנדבותי של הדיירים. כמו כן, פועל השירות המשפטי של עיריית תל אביב לאכיפת השיפוץ בעיקר באמצעים אזרחיים על עשרות בתים נוספים ברחבי העיר.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מבנה לשיפוץ ברחוב דיזנגוף
  צילום: גבי מנשה
  מהנדס העיר יכול לדרוש שיפוץ
  צילום: גבי מנשה
  מומלצים