שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צרור עצות (והצקות) להורים הטריים
  מה גורם לאנשים זרים שנתקלים בהורים טריים להציף אותם בעצות, טיפים, הערות וגם ביקורות - שאף אחד לא ביקש? ומה גורם להורים הטריים - להפוך להיות בדיוק אותם דוחפי עצות - ברגע שהם הופכים מטריים למנוסים? והכי חשוב: האם להתייחס לעצות או להקשיב ולעשות בדיוק ההיפך?
  מיום שהפכנו להורים הופקעה מאיתנו הזכות לגדל אותו כראות עינינו, והוא הוצא מחזקתנו מיד. כל העולם ואשתו, כל עובר אורח ברחוב וכל גברת בבנק לקחו בעלות והמטירו מטר עצות, הטובות ביותר שיש בשוק כרגע, איך לעשות זאת נכון. הרי ברור לכל אחד המתבונן מהצד שאנחנו הורים חסרי ניסיון המזיקים לילד כי אין לנו מושג מה לעשות, ולשם כך כל העולם אשתו וגו', נקראים לדגל וכמה טוב שכך.

   

  החלב שלך חמוץ

  כולם, כמובן, אמרו לנו מיד ובלי היסוס, שחשוב להשכיב תינוק על הגב, חובה להשכיב אותו על הצד, ושלא נעז להשכיב אותו בשום תנוחה חוץ מאשר על הבטן. "הילד בוכה", אמרה לנו נשמה טובה, "כי החלב שלך דל שומן". גם על חלב חמוץ כבר שמענו.

   

  ורק תנסו להתנגד. אתם מסתכנים בכך שההיא מהבנק תקרא לשירותי הרווחה. ובכלל "רישיון נהיגה צריך, אבל אף אחד לא מכריח אנשים חסרי אחריות להוציא רישיון להיות הורים". טענה צדקנית, תוך ציקצוק קולני, בתור מאחורנו. ומיד דאגה להבהיר שגזרנו גזר דין מוות ביסורים על העולל, כי הוא לא לבוש בעשר שכבות, שזה המינימום הנדרש לעניות דעתה הקובעת.

   

  זה עובר. מהר מאוד תמצאו עצמכם בצד של נותני העצות, וכמיטב המסורת הנה כמה ממש טובות. זה בדוק. אני אומר לכם. ואני הרי יודע, כמו כולם, יותר טוב:

   

  1. האמבטיה

  אמבטיה? השתמשי במרפק. לא במדחום. מרפק הוא תכונה אימהית מולדת. בעוד האם נוהגת להקפיא את ילדיה, נוהג האב לצלות אותם. או להיפך. לפני האמבטיה הראשונה רצוי לעבוד על המשפט: "אתה נורמלי? אתה רוצה להקפיא אותו?" קו נטוי "לגרום לו לכוויות בכל הגוף?"

   

  2. איפה המוצץ?

  מוצצים - חובה לרכוש לפחות 634 סוגים. אחד מהם יתאים, את השאר יש לאחסן עד גיל שנתיים וחצי, אז התינוק מוכן למצוץ סוגים נוספים. ברגע שנמצא המוצץ התואם את ילדכם יש לקנות לפחות 30 יחידות. זה יספיק ל-24 שעות, בלי צורך לחפש מוצץ עכשיו ומיד כשהילד בהיסטריה. בתום 24 שעות יש לאסוף את המוצצים מכל רחבי הבית (ובעיקר בזחילה מתחת למיטה), לשטוף ולהכין ליום הבא.

   

  3. חיתול ביד החזקה

  חיתולי טטרה - חשובים בעיקר לבנים. עם הסרת הטיטול ממתין התינוק בשלווה סטואית לשניה בה תסיטו ברוב חוסר זהירות את המבט ממנו. באותה שניה, ורק אז, ישלח לכם תינוקכם איתות אהבה בדמות סילון פיפי אימתני שירטיב הכל. לכן חשוב לזכור: מגירות השידה תמיד סגורות בעת ההחלפה. חיתול טטרה תמיד נמצא ביד החובטת ויזרק עם פרוץ השפריץ הראשון.

   

  אמהות מיומנות מסוגלות להסיט מבט רק של עין אחת, תוך שהן משאירות עין תורנית בכוננות שפריץ. בכל מקרה, לעולם, אבל לעולם לא ימצאו על השידה דברים המתקלקלים בבואם במגע עם נוזל.

   

  4. קקי - הכי כיף בחיתול נקי

  בעת ההחלפה, יש להכין שני חיתולים חד פעמיים. את החיתול הראשון יש להחליף כמקובל. החיתול השני ישמש אתכם דקה לאחר מכן, עת יתפשט על פניו של תינוקך חיוך רחב. חיוך רחב זה הוא המילה הראשונה של התינוק, ופירושו: "זה עתה עשיתי קקי". אין טעם להמתין עם החיתול הישן לפני החלפתו. תינוקים אוהבים ומעדיפים לעשות קקי רק בחיתול חדש.

   

  מאותן סיבות שצויינו לעיל, בשום פנים ואופן לא יצולמו צילומי עירום של התינוק בעודו שוכב על מיטת ההורים.

   

  רגע ברצינות - הקשיבו בנימוס לכולם, אל תראו סימנים של לא יודעים וחוסר אונים, ותמיד, תמיד פעלו בהתאם לאינטואיציה שלכם. תתפלאי לראות איך יש לכם את כל התכונות האימהיות או האבהיות שאתם זקוקים להן. ואמנם זו קלישאה, אבל רק אתם יודעים מה הכי טוב לתינוק שלכם. אין טעם לריב עם נותני העצות. תקשיבו, תהנהנו, תודו, ותעשו ההיפך.

   

  • עדי אהרוני נשוי + שלושה.

   

  טורים קודמים בסדרה:

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים