שתף קטע נבחר

הסלולריות לא יוכלו להעלות מחירים בלי להודיע מראש למנוי
שורת תיקונים ברשיונות חברות הסלולר ייכנסו לתוקף בעוד חודש: איסור העלאת מחירים בלי להודיע מראש ובכתב למנוי, איסור על אספקת שירות שהמנוי לא ביקש לקבלו ושינויים לטובת הצרכן בחוזה ההתקשרות. שר התקשורת: הכל יהיה גלוי, ברור ומפורט יותר

שר התקשורת, אריאל אטיאס, ממשיך להכאיב לכיס של חברות הסלולר. אחרי שכפה עליהן להתקין הודעה קולית לפני המעבר לתא הקולי, הודיע היום (ג') משרד התקשורת על שורת תיקונים נוספים לטובת הצרכנים ברשיונות חברות הסלולר. התיקונים ייכנסו לתוקף ב-15 במרץ. 

 

בין התיקונים, קבע משרד התקשורת כי מפעיל הסלולר רשאי להעלות תעריף של כל שירות או סל שירותים רק לאחר שהודיע לכל מנוי אישית, מראש ובכתב,

על התעריף החדש, וזאת לפני מועד כניסתו לתוקף. בנוסף, נקבעה הוראה שתאסור על חברות הסלולר לספק שירות שהמנוי לא ביקש מפורשות לקבלו, למעט שירות הניתן חינם לכל הלקוחות.  

 

 

התיקונים החדשים נוגעים גם להסכם ההתקשרות בין המנוי לחברות הסלולר ולהגדלת השקיפות לטובת הלקוח. על פי התיקונים יש לפרט בהסכם במפורש את התנאים והזכויות של המנוי במקרה של ביטול הסכם התקשרות, ולציין את חובותיה של חברת הסלולר כלפי המנוי. כמו כן יש לפרט בהסכם את תנאי ההתנתקות משירות מסוים או אפשרות הפסקת קבלת שירות מחברת הסלולר.

 

מהתיקונים החדשים עולה עוד, כי על חברת הסלולר לציין בחוזה את תעריפי השירותים שהמנוי הצטרף אליהם נכון ליום ההתקשרות, לרבות המועד והתנאים לסיומה של התוכנית. כמו כן נקבעו מדדים לטיפול בפניות ציבור.

 

בהתייחסו לתיקונים אמר אטיאס, כי "הם ישמרו על זכויות המנויים. הכל יהיה גלוי, ברור ומפורט יותר. המנוי יידע בדיוק מהן זכויותיו, מהם תנאי החוזה שלו ויבחר איזה שירות ברצונו לקבל. המנוי יידע מתי הוא עלול לקבל חשבון טלפון גבוה יותר ויבחר כיצד לנהוג. התיקונים הם חלק בלתי נפרד מהמדיניות הצרכנית שהמשרד שבראשותי מוביל".

 

מפלאפון נמסר בתגובה, כי "החברה פועלת כבר כיום בשקיפות מלאה לטובת לקוחותיה ומודיעה להם על שינויים בתעריפי השירותים אליהם הם מנויים.  כמו כן, החברה אינה מספקת ללקוחותיה שירותים שלא ביקשו לקבל". לא התקבלה תגובה מסלקום ומפרטנר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
כל התגובות לכתבה "הסלולריות לא יוכלו להעלות מחירים בלי להודיע מראש למנוי"
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל הדני
אריאל אטיאס. "הכל יהיה גלוי"
צילום: גיל הדני
צילום: ויז'ואול/פוטוס
מנויה. הודעה מראש על התייקרות
צילום: ויז'ואול/פוטוס
מומלצים