שתף קטע נבחר

מערך הרמזורים בתל-אביב קרס

מאגף התנועה של המשטרה נמסר כי מערך הרמזורים קרס בחלקים שונים בתל-אביב. התקלה תוקנה כעבור כשעה. ברחבי תל-אביב יש שיבושי תנועה כבדים

מערך הרמזורים קרס אחר הצהריים (יום ג') למשך כשעה באזורים שונים בתל-אביב. כך נמסר מאגף התנועה של המשטרה. כתוצאה מכך נוצרו עומסי תנועה כבדים ברחבי העיר. כעבור כשעתיים תוקנה התקלה.

 

מבדיקה ראשונית, מתברר כי התקלה אירעה במחשב המרכזי של בקרת התנועה. במשטרה אומרים כי הגורם הוא הגשם, אבל בעירייה מסרו שהגורם הוא תאונה בצומת הרחובות יצחק שדה והמסגר שבה נפגע מנגנון בקרת הרמזורים. במקביל, נפלה מערכת המחשב המטפלת בעיר כולה. בבדיקה מקיפה התברר כי אין קשר בין התאונה לתקלה, אבל כך או כך - לנהגים זה לא משנה כל כך, והם נאלצו לעמוד בפקקים ארוכים.

 

העירייה פעלה לתקן את התקלה במהירות. גם בשעות אחר הצהריים נרשמו עומסי תנועה בכל רחבי העיר. הבעייה דווחה למשטרת התנועה שפועלת להסדרת התנועה. שוטרי מרחב יפתח ומרחב ירקון יצאו לצמתים מרכזיים כדי לכוון את התנועה באופן ידני. במשטרה מציינים שזו שעה קשה במיוחד לתקלה, משום שאנשים בדיוק יוצאים הביתה. דווקא בנתיבי איילון (כביש 20) התנועה יחסית זורמת, משום שמכוניות כנראה לא מצליחות להגיע לשם.

 

רועי, תושב תל אביב, מספר כי נסיעה מביתו שבארלוזורוב לכיוון קניון עזריאלי, שאורכת 5 דקות בממוצע, ארכה לא פחות מ-40 דקות. "יש פקקים בכל מקום ונהגים פשוט נלחמו בכביש. במהלך הנסיעה ראיתי שתי תאונות של מכוניות שנלחמו על מקום בכביש הפקוק והתנגשו. בסופו של דבר ירדתי מהמונית והלכתי ברגל כי אי אפשר היה לעמוד יותר בפקק. לא יאומן, קצת גשם וכל העיר הזו מושבתת".  


עיר באדום (צילום: ניב קלדרון)

  

נחמה לוביץ' סיפרה ל-ynet: "עמדתי בפקקים באוטובוס מהרצליה לתל-אביב. בין הרכבת לעזריאלי עמדתי 20 דקות. כל זה בשביל לעשות בייביסיטר על הנכדים". 

 

מאז הצהריים יורדים בתל-אביב גשמים מקומיים והם צפויים להמשיך לרדת. החזאי בועז דיין מעדכן כי מחר צפויה הפוגה בגשמים. ביום חמישי יתחדש הגשם ויירד מדי פעם מצפון הארץ ועד צפון הנגב. בחרמון ירד שלג. ביום שישי יוסיפו לרדת גשמים מקומיים בעיקר בצפון. במהלך שבת יתחזקו הגשמים בהדרגה ויתפשטו לרוב אזורי הארץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פקוק בדרך בגין
צילום: ניב קלדרון
פקק בתל-אביב
צילום: ניב קלדרון
הפקק ביגאל אלון
צילום: גבי מנשה
מומלצים