שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  שליש מהמעשנים: "העישון לא מזיק לבריאות"
  מה הם לא יגידו לעצמם כדי להמשיך להפריח טבעות עשן לאוויר? סקר חדש בדק מה חושבים המעשנים עצמם על נזקי העישון. למעלה משליש חיים, ככל הנראה, בהתכחשות, ולא מודעים לנזק. המספרים אף עולים אצל בני ה-60 ומעלה. ומי מעשן הכי הרבה? המסורתיים
  מעשנים אבל אופטימיים: מעל לשליש מהמעשנים סבורים שהעישון לא יגרום להם נזק בריאותי או יגרום להם לנזק קל בלבד. 63 אחוז מהמעשנים חוששים מנזק בינוני או כבד לבריאותם. כך עולה מסקר חדש שנערך על ידי מכון אברהמסון לגמילה מעישון והתמכרויות. הסקר נערך על ידי מכון הסקרים מרקט ווטץ' בקרב 500 איש שכרבע מהם מעשנים.

   

  55 אחוז מהמעשנים הסבירו שהם ממשיכים לעשן משום שאינם מצליחים להפסיק. כרבע מהמעשנים ממשיכים לעשן משום ש"אינם מעשנים הרבה".

   

  לעומת זאת, יותר ממחצית מהמעשנים (56 אחוז) טענו כי הם יכולים להיגמל מעישון אם ירצו בכך. 27 אחוז ציינו שיוכלו להפסיק לעשן אם יקבלו סיוע ורק 14 אחוז הרימו ידיים והצהירו שאינם יכולים להיגמל.

   

  מהסקר עולה שגברים מעשנים יותר מנשים. כ-31 אחוז מהגברים מעשנים לעומת כ-18 אחוז מהנשים. כ-23 אחוז מהגברים ציינו כי הם מעשנים מעל חצי קופסה ביום לעומת כעשירית מקרב הנשים.

   

  קבוצת הגיל שנוטה להדחיק את נזקי העישון היא צעירים בני 18 עד 24: כמעט שליש מהם מאמינים שהעישון לא יגרום להם שום נזק, לעומת כעשירית בלבד בקרב בני 25-34. מעשנים מעל גיל 60 הם האופטימים ביותר: 40 אחוז מהם סבורים כי כבר לא ייגרם להם נזק מהעישון.

   

  משכילים יותר ומעשנים פחות

  הסקר מצא שבקרב בעלי הכנסה נמוכה מהממוצע, עומד שיעור המעשנים המוציאים למעלה מ-300 שקל בחודש על סיגריות על 40 אחוז. בקרב בעלי
  הכנסה גבוהה בהרבה מהממוצע, 36 אחוז מוציאים למעלה מ-300 שקל בחודש על סיגריות.

   

  ככל שעולה רמת ההשכלה קטן מספר המעשנים: כמעט 40 אחוז מהאנשים שלא סיימו תיכון נוהגים לעשן, לעומת כרבע מבעלי השכלה תיכונית מלאה ומבעלי השכלה על תיכונית. רק כ-15 אחוז מבעלי ההשכלה האקדמית מעשנים.

   

  עוד עולה מהסקר, כי בקרב מי שמגדירים עצמם כמסורתיים, שיעור המעשנים הוא הגבוה ביותר (32.3 אחוז), אחריהם החילונים (21 אחוז), הדתיים (19 אחוז) והציבור החרדי (6.7 אחוז).

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים