שתף קטע נבחר

גוגל נגד המשוררים הפולניים

GMAiL, קבוצה של אמנים וכותבים צעירים: גוגל פנתה לרשות התקשורת וההיי טק במדינה על מנת שתעביר לרשותה את הכתובת gmail.pl

גוגל פצחה במתקפה משפטית נגד קבוצה של משוררים פולנים. ענקית האינטרנט דורשת מאיתנו למסור לה את דומיין האינטרנט gmail.pl, מסר חבר בקולקטיב התרבותי.

 

איזבלה קראוצ'יק החברה ב-GMAiL - ראשי תיבות של Grupa Mlodych Artystow i Literatow - קבוצה של אמנים וכותבים צעירים, מסרה כי גוגל פנתה לרשות התקשורת וההיי טק במדינה על מנת שתפעיל את השפעתה ותגרום לקבוצה להפסיק להשתמש בכתובת.

 

גוגל טוענת כי ל-GMAiL אין זכויות על השם, הזהה לשירות הדואר האלקטרוני של גוגל, Gmail.

 

"לא ניסינו להרוויח"

חברות בינלאומיות נאבקות זה כמה שנים בחוטפי דומיינים, הרושמים שמות מוכרים בסיומות דומיינים שונות, על מנת ליהנות מתנועת הגולשים לכתובות האלה או במטרה למכור אותן במחיר מופקע. חברות שאינן מעוניינות לשלם סכומים גבוהים פונות לעתים לגופי בוררות ובמקרים מסוימים, כאשר נקבע כי לאנשים שרשמו את הדומיין אין כל זכות חוקית עליהם, הם מקבלים את הכתובת ללא תמורה.

 

קראוצ'יק, משוררת וחובבת טכנולוגיה המתגוררת בלודז', אמרה כי הקבוצה הופתעה לגלות בסוף השנה שעברה כי הדומיין אינו תפוס. חברי הקבוצה החליטו לרכוש את הזכויות לשם המתחם במטרה לעורר מודעות לקבוצה GMAiL, המפרסמת יצירות של אמנים צעירים ולא מוכרים.

 

עם זאת, קראוצ'יק טוענת כי המשוררים לא מבקשים ליהנות מרווחים קלים. "לא קנינו את הדומיין כדי למכור אותו לגוגל. למעשה, אנחנו מסרבים לוותר עליו. זה עניין של כבוד עצמי", היא מסרה.

 

 

"קנינו את הדומיין באופן חוקי בכספנו. אף אחד לא העניק לנו את הכתובת חינם. אנחנו לא מסכימים שיגזלו מאיתנו את הקניין שלנו. אנחנו משתמשים באתר ולא מפיקים ממנו כל רווח כלכלי. אנחנו בהחלט לא מתחרים בגוגל".

 

קראוצ'יק ציינה כי גוגל לא הציעה לקבוצה כל פיצוי כספי. "עורכי הדין של החברה מסרו לנו שגוגל אינה מתכוונת לשלם על דבר ששייך לה".

 

תגובת גוגל לא נמסרה עד לרגע פרסום הידיעה.

 

בעיות עם Gmail

גוגל נתקלת בבעיות משפטיות רבות בנוגע לשימוש בשם Gmail באירופה. בתחילת החודש פסק משרד הסימנים המסחריים באיחוד האירופי כי הסימן המסחרי Gmail שייך ליזם גרמני המפעיל שירות בעל אותו שם במדינה. היזם מתכוון להילחם על השם במדינות נוספות באירופה.

 

באופן דומה נאלצה גוגל לזנוח את הכתובת Gmail בבריטניה לפני כשנתיים, בגלל סכסוך עם חברה מקומית, ולעבור לכתובת googlemail.com.  

 

הצטרפתם כבר לניוזלטר החדש שלנו? הוסיפו את כתובת הדואר האלקטרוני שלכם בתיבת הרישום התכולה מימין ותקבלו את מהדורת סיכום היום שלנו - עם קישורים מעניינים והערות על המצב

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים